Najbliższy mecz

DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki

vs

DOJLIDY Białystok

16 dni
:
4 godzin
:
55 minut
:
43 sekund

19-03-2021, godz: 18:00

Historia

Historia

Sekcja tenisa stołowego przy Uczniowskim Klubie Sportowym Dojlidy Białystok powstała w 2002 roku. Od samego początku istnienia tenisa stołowego na Dojlidach zostały założone dwa główne cele działalności. Było to stworzenie silnej drużyny ligowej, która występowałaby w Superlidze tenisa stołowego oraz szkolenie dzieci i młodzieży. 

W inauguracyjnym sezonie rozgrywkowym 2002/2003 drużyna seniorów uczestniczyła w rozgrywkach II ligi i w imponującym stylu uzyskała awans do I ligi, wygrywając wszystkie swoje spotkania. Prze kolejne dwa sezony klub miał na celu stabilizację i utrzymanie w I lidze. W sezonie 2006/2007 Dojlidy wywalczyły historyczny awans do do Ekstraklasy, gdzie występowało dziesięć najlepszych ekip w kraju. W pierwszym roku gry w najwyższej klasie rozgrywkowej tenisa drużyna pod nazwą Baruch Prokard Dojlidy WSFiZ Białystok zajęła trzecie miejsce. 

W sezonie 2013/2014 po pięciu latach nieobecności w najwyższej lidze Dojlidy ponowie wywalczyła awans, tym razem do Wschodzący Białystok Superligi. Przez ten okres klub starał się rozwinąć pracę z młodzieżą tworząc kilka grup młodzieżowych oraz wskrzesił system rozgrywek dla amatorów mając na celu popularyzację tenisa stołowego w szerszych kręgach w Białymstoku. Obecnie klub występuje w Lotto Superlidze.

 SPONSORZY Klubu:

                

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: