Wandżi nie będzie zawodnikiem Dojlid

Wang Zeng Yi nie będzie już zawodnikiem Dojlid Białystok. Grający trener i kapitan rozwiązał kontrakt z naszym klubem za porozumieniem stron.

Umowa 37-letniego tenisisty z Dojlidami Białystok miała obowiązywać do końca następnego sezonu. Początkowo obie strony porozumiały się na występy Wandżiego w dziesięciu meczach Lotto Superligi, ponieważ zawodnik zdecydował się na wyjazd do Chin. W międzyczasie okazało się jednak, że zawodnik zmienił swoje plany.

- Wandżi oznajmił, że chciałby grać w naszej drużynie we wszystkich spotkaniach. Nie mogliśmy się na to zgodzić, biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej podpisaliśmy umowy z Aleksandrem Khaninem, Patrykiem Zatówką i Kentaro Miuchim - mówi menadżer Dojlid Białystok, Piotr Anchim.

Kontrakt Wang Zeng Yi z Dojlidami Białystok został rozwiązany za porozumieniem stron.

Wang Zeng Yi był zawodnikiem Dojlid od sezonu 2016/2017. Utytułowany reprezentant Polski szybko stał się ulubieńcem białostockich kibiców. Był kluczowym zawodnikiem białostockiego zespołu, jego kapitanem i grającym trenerem. Dojlidy pod jego wodzą stały się jedną z czołowych ekip w Lotto Superlidze, czego potwierdzeniem było czwarte miejsce w poprzednich rozgrywkach.

- Dziękujemy Wandżiemu za wszystkie lata spędzone w klubie. Dał się poznać jako profesjonalista i doświadczony zawodnik, który nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu sportowego - zaznacza Anchim. - Na tę chwilę mam inną wizję budowania naszej drużyny. Wandżiego zastąpi zawodnik młodszy, ale doświadczony i nie gorszy poziomem sportowym - kończy.

Wandżi, dziękujemy Ci za wszystkie piękne i naznaczone sukcesami lata! Życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Fot. Robert Kruk