Aktualności

Lio 2022

Trwa kompletowanie kadry męskiej drużyny Dojlid Białystok przed nowym sezonem Lotto Superligi. Czwartym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z naszym klubem został Chińczyk Yongyin Li.
 
Lio był ważnym punktem zespołu w rundzie zasadniczej trwających rozgrywek. Wystąpił w trzynastu pojedynkach, w których odniósł aż dziesięć zwycięstw i poniósł trzy porażki. W obawie przed zakażeniem koronawirusem 22-latek wrócił do swojej ojczyzny tuż przed rozpoczęciem zmagań w rundzie play-off.
 
- Brak Lio był bardzo widoczny. Z nim w składzie zapewne byliśmy na podium, a może pokusili się o finał i złoty medal - uważa menadżer Dojlid, Piotr Anchim. - Lio to bardzo wrażliwy chłopak. Będąc w Białymstoku widziałem jak przeżywa sytuację związaną z pandemią. Pod koniec rundy myślami był już w domu. W końcu otrzymał pozwolenie na powrót do Chin. Chcieliśmy, aby przyleciał do Polski na play-off, ale nie wszystko zależało od nas.
 
Nowy kontrakt Yongyin Li z Dojlidami Białystok obowiązywać będzie do końca przyszłego sezonu.
 
Wcześniej kontrakty z naszym klubem podpisali Patryk Zatówka, Aleksander Khanin i Wang Zeng Yi. W najbliższych dniach klub ogłosi transfer nowego tenisisty.
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: