Aktualności

Nie sprostały faworytkom

Tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg przypieczętowały w niedzielę zwycięstwo w rundzie zasadniczej ekstraklasy kobiet. Drużyna Astermu Dojlidy Białystok tę część sezonu zakończyła na szóstym miejscu, po tym jak w ostatniej kolejce przegrała u siebie z Bebetto AZS UJD Częstochowa 0:3.
 
Białostoczanki, które wystąpiły w bardzo młodym składzie, nie większych argumentów w walce z faworytkami. W całym spotkaniu nasze zawodniczki nie zdołały ugrać ani jednego seta. Kamila Gryko uległa Tetyanie Bilenko 3:11, 5:11 i 5:11. Jeszcze szybciej z Zuzanną Borek rozprawiła się Roksana Załomska. Szansę na zdobycie honorowego seta miała Julia Jackowska, ale w decydującej partii przegrała 10:11. Natomiast pozostałe odsłony kończyły się zwycięstwami Sandry Wabik 11:1 i 11:6.
 
Końcową kolejność w ekstraklasie kobiet po rundzie zasadniczej poznamy 24 kwietnia. Na ten dzień zaplanowano bowiem ostatni zaległy pojedynek Polmleku OSiR Lidzbark Warmiński z JKTS-em Jastrzębie-Zdrój. Wynik tej rywalizacji jednak nie ma znaczenia dla Dojlid, które uplasowały się na szóstej pozycji z dorobkiem 24. punktów.
 
Asterm Dojlidy Białystok - Bebetto AZS UJD Częstochowa 0:3.
Kamila Gryko - Tetyana Bilenko 0:3 (3:11, 5:11, 5:11),
Zuzanna Borek- Roksana Załomska 3:0 (4:11, 3:11, 4:11),
Julia Jackowska - Sandra Wabik 3:0 (1:11, 6:11, 10:12).
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: