Aktualności

Medal nie dla Dojlid

Strefa medalowa mistrzostw Polski nie dla Dojlid Białystok. Nasza drużyna przegrała u siebie 2:3 z AZS AWFiS Balta Gdańsk w 1/4 finału play-off Lotto Superligi. 
 
Zespół z Gdańska jest dla Dojlid bardzo niewygodnym rywalem. Do tego pojedynku białostoczanie przegrali oba spotkania z akademikami - odpowiednio 1:3 we własnej hali i 2:3 na wyjeździe, w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej. W piątek Dojlidy nie mogły sobie pozwolić na trzecią porażkę z tym rywalem, która oznaczałaby pożegnanie z marzeniami o strefie medalowej mistrzostw Polski.
 
Spotkanie ćwierćfinałowe rundy play-off rozpoczęli Aleksander Khanin i Tomasz Tomaszuk. W Gdańsku górą był Khanin, zwyciężając po emocjonującym pojedynku 2:1. Wiele wskazywało więc na to, że również w Białymstoku będziemy świadkami zaciętej rywalizacji i pięciosetowego boju. Tak się właśnie stało. Wojnę nerwów lepiej wytrzymał białoruski tenisista Dojlid, który w decydującej partii szybko zyskał kilkupunktowe prowadzenie i ostatecznie wygrał 11:8.
 
Prowadzenie Dojlid nie potrwało długo, bowiem w kolejnym meczu Patryk Chojnowski gładko ograł Piotra Michalskiego 0:3. Wtedy stało się jasne, że Wang Zeng Yi musi pokonać Szymona Malickiego, żeby Dojlidy mogły realnie myśleć o awansie do półfinału. Wandżi, jak przystało na kapitana, nie przestraszył się odpowiedzialności i zrobił to, co do niego należało, zwyciężając w pięknym stylu Malickiego 3:0.
 
W kolejnej grze Khanin uznał wyższość Chojnowskiego (0:2) i o wszystkim zdecydował mecz deblowy. Wygrana padła łupem pary Tomasz Tomaszuk/Szymon Malicki, która ograła duet Piotr Michalski/Wang Zeng Yi 2:0.
 
Tym samym Dojlidy Białystok odpadły z walki o medale mistrzostw Polski. Zespół z Gdańska w półfinale play-off zmierzy się z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.
 
Dojlidy Białystok - AZS AWFiS Balta Gdańsk 2:3.
Aleksander Khanin - Tomasz Tomaszuk 3:2 (11:9, 7:11, 11:8, 6:11, 11:8),
Piotr Michalski - Patryk Chojnowski 0:3 (2:11, 3:11, 3:11),
Wang Zeng Yi - Szymon Malicki 3:0 (11:5, 14:12, 11:5),
Aleksander Khanin - Patryk Chojnowski 0:2 (10:12, 7:11),
Piotr Michalski/Wang Zeng Yi - Tomasz Tomaszuk/Szymon Malicki 0:2 (9:11, 5:11).
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

                       

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: