Aktualności

O strefę medalową w Wielki Piątek

Tenisiści stołowi Dojlid Białystok wkraczają w decydującą fazę sezonu Lotto Superligi. W Wielki Piątek (godz. 18) podlaski zespół zmierzy się u siebie z AZS AWFiS Balta Gdańsk w meczu, którego stawką będzie awans do półfinału fazy play-off.
 
Tak się złożyło, że zespoły z Białegostoku i Gdańska spotkały się w miniony wtorek, w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. W tym meczu górą byli gospodarze 3:2, mimo że do składu Dojlid powrócił kapitan Wang Zeng Yi. Popularny Wandżi pokonał Tomasza Tomaszuka. Natomiast drugi punkt dla białostoczan zdobył Aleksander Khanin.
 
Wynik tej potyczki nie miał żadnego wpływu na ostateczny układ tabeli. Dojlidy zakończyły rundę zasadniczą na czwartym miejscu, z kolei gdańszczanie uplasowali się na piątej pozycji. Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w piątek o godz. 18:00 w ćwierćfinałach, a gospodarzami są kluby z wyższych pozycji w tabeli, tj. Sokołów S.A. i Dojlidy. Zwycięzcy spotkań w Jarosławiu i Białymstoku awansują do strefy medalowej.
 
Zawodnicy Dojlid nie mogą pozwolić sobie na drugą porażkę z akademikami z Gdańska, jeśli chcą zrealizować cel i zakończyć sezon z medalem mistrzostw Polski. 
 
- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby awansować dalej. Łatwo nie będzie, pokazał to mecz w Gdańsku. Mam nadzieję, że zagramy lepsze spotkanie i to my będziemy cieszyć się z awansu - mówi menadżer Dojlid Białystok, Piotr Anchim.
 
Początek meczu o godz. 18 w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca. Transmisja spotkania dostępna będzie na kanale YouTube ora na klubowym Facebooku.

 SPONSORZY Klubu:

                       

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: