Aktualności

Porażka na koniec rundy zasadniczej

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Lotto Superligi tenisiści stołowi Dojlid Białystok przegrali 2:3 na wyjeździe z AZS AWFiS Balta Gdańsk. To trzecia z rzędu porażka naszego zespołu.
 
Już wcześniej zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące awansu do półfinału i ćwierćfinału play-off oraz spadku do pierwszej ligi. Przed ostatnią kolejką Dojlidy Białystok były już pewne czwartego miejsca. Spotkanie w Gdańsku nie miało więc żadnego znaczenia dla układu tabeli przed decydującą walką o medale w rundzie play-off.
 
Do gry w Dojlidach wrócił Wang Zeng Yi. Kapitan białostockiego zespołu już w pierwszym pojedynku tego spotkania pokonał Tomasza Tomaszuka 3:1. Niestety, w kolejnych dwóch pojedynkach górą byli gospodarze. Aleksander Khanin przegrał z Patrykiem Chojnowskim 0:3, a Piotr Michalski - po dzielnej walce do ostatniej piłeczki - uległ Szymonowi Malickiemu 1:3.
 
Jeden punkt i nadzieję na zwycięstwo dał Khanin, który w kolejnym starciu pokonał Tomaszuka 2:1. O wyniku całej potyczki zdecydował zatem mecz deblowy. Duet Wang Zeng Yi/Piotr Michalski w rywalizacji z Malickim i Chojnowskim wygrał pierwszego seta 11:6. Po tej partii nastąpiło przebudzenie gdańszczan, którzy wygrali dwa kolejne sety do 9 i 3.
 
Okazja do rewnażu już w piątek, 2 kwietnia. Dojlidy Białystok zmierzą się z AZS AWFiS Balta Gdańsk - tym razem we własnej hali, a stawką spotkania będzie awans do półfinału play-off. Początek o godz. 18.
 
KS AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dojlidy Białystok 3:2.
Tomasz Tomaszuk – Wang Zeng Yi 1:3 (5:11, 11:4, 9:11, 7:11),
Patryk Chojnowski – Aliaksandr Khanin 3:0 (11:9, 11:8, 11:8),
Szymon Malicki – Piotr Michalski 3:1 (11:4, 11:4, 5:11, 11:6),
Tomasz Tomaszuk – Aliaksandr Khanin 1:2 (5:11, 11:8, 8:11),
Patryk Chojnowski/Szymon Malicki – Wang Zeng Yi/Piotr Michalski 2:1 (6:11, 11:9, 11:3).
 
Fot. Maciej Gilewski

 SPONSORZY Klubu:

                       

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: