Aktualności

Dekorglass był poza zasięgiem

Porażką 0:3 z Dekorglassem Działdowo zakończyli występy we własnej hali w grupie mistrzowskiej tenisiści stołowi Dojlid Białystok.
 
Drużyna z Działdowa zagrała w stolicy Podlasia bez Wei Shihao, ale to Dojlidy prześladował prawdziwy pech. Nie dość, że z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa z Chin nie doleciał Yongyin Li, to ostatnio problemy zdrowotne dopadły również kapitana Wang Zeng Yi.
 
Nic dziwnego zatem, że białostoczanie byli skazani na porażkę. Dojlidy w składzie Konrad Gryk, Piotr Michalski i Aleksander Khanin w roli lidera, nie zdołały wywalczyć nawet honorowego punktu, przegrywając wszystkie pojedynki 0:3. Na brawa zasługuje jednak dzielna postawa Michalskiego, który w wielu momentach był równorzędnym rywalem dla Jiriego Vrablika (5:11, 6:11, 7:11). Wcześniej Khanin przegrał wyraźnie z Jakubem Dyjasem, a Gryk był łatwym kąskiem dla doświadczonego Andreja Gaciny.
 
Dojlidy po 16. kolejkach zajmują 4. miejsce w tabeli Lotto Superligi. We wtorek (30 marca) białostoczanie zakończą występy w grupie mistrzowskiej meczem wyjazdowym z AZS AWFiS Balta Gdańsk. Kilka dni później, tj. 2 kwietnia odbędą się ćwierćfinały play-off (bez rewanżów) w halach drużyn, które zajmą trzecie i czwarte miejsce w grupie mistrzowskiej. Aktualnie tymi klubami są Sokołów i Dojlidy.
 
Dojlidy Białystok - Dekorglass Działdowo 0:3.
Aleksandr Khanin - Jakub Dyjas 0:3 (6:11, 4:11, 4:11)
Konrad Gryk - Andrej Gacina 0:3 (3:11, 6:11, 3:11)
Piotr Michalski - Jiri Vrablik 0:3 (5:11, 6:11, 7:11).
 
Fot. Maciej Gilewski

 SPONSORZY Klubu:

                       

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: