Najbliższy mecz

7 sekund

19-03-2021, godz: 18:00

Patryk Zatówka dołącza do Dojlid

Patryk Zatówka zasilił szeregi Dojlid Białystok. Utytułowany tenisista podpisał z naszym klubem roczny kontrakt, który obowiązywać będzie od sezonu 2021/2022.

Jesteśmy dopiero na półmetku obecnych rozgrywek, a Dojlidy już pozyskały nowego zawodnika z myślą o kolejnym sezonie. Do drużyny dołączył Patryk Zatówka, który w ostatnim czasie występował w zespole mistrza Polski - Sokołowie Jarosław.

23-latek mimo młodego wieku jest doświadczonym tenisistą stołowym. W Polsce grał m.in. w Bogorii Grodzisk Mazowiecki, AZS AWFiS Gdańsk, wspomnianym Sokołowie i Olimpii Grudziądz, z którą trzykrotnie świętował drużynowe mistrzostwo Polski. Zatówka ma również na koncie wicemistrzostwo z akademikami z Gdańska i tytuł mistrza Polski juniorów oraz seniorów w singlu. Był uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

- Jestem szczęśliwy, że od przyszłego sezonu będę częścią Dojlid. To bardzo dobry i przede wszystkim stabilny klub, w którym mogę się rozwijać. Do transferu przekonały mnie atmosfera wokół drużyny i osoba menadżera - mówi Patryk Zatówka.

Menadżer Dojlid Piotr Anchim zdradził, że pierwsze przymiarki do transferu Zatówki były trzy lata temu, ale wówczas zawodnik wybrał grę dla Sokołowa.

- Patryk to nadal młody i utalentowany tenisista. Tam, gdzie występował osiągał sukcesy. Jest specjalistą od pojedynków z zawodnikami defensywnymi. Liczę, że wzmocni naszą drużynę i będziemy jeszcze silniejsi - zaznacza Anchim.

Menadżer Dojlid zapowiada, że wkrótce Dojlidy wzmocni jeszcze jeden zawodnik o uznanym nazwisku.