Aktualności

Wracają bez punktów

Tenisistki stołowe Asterm Dojlidy Białystok przegrały 1:3 na wyjeździe z Gotykiem Toruń w 13. kolejce ekstraklasy kobiet.
 
Zawodniczkom Dojlid nie udało się więc powtórzyć wyniku z pojedynku w pierwszej rundzie, w którym to one były górą 3:1. Wówczas bohaterką spotkania była Daria Kisiel. Białorusinka w Toruniu ponownie okazała się najmocniejszym punktem białostockiej ekipy, jednak to nie wystarczyło do zainkasowania choćby punktu.
 
W pierwszym starciu Zuzanna Borek nie podjęła równorzędnej walki z Tatianą Kukulkovą (0:3). Za chwilę stan rywalizacji wyrównała Kisiel, która pokonała Emilię Maruszak 3:0. Jak się później okazało, był to honorowy triumf dla Dojlid w tym spotkaniu. Michalina Górska musiała uznać wyższość Zuzanny Błażejewicz, natomiast Kisiel - po dzielnej walce - uległa Kukulkovej 1:3.
 
Porażka spowodowała, że Asterm Dojlidy nie utrzymały miejsca w pierwszej „6” tabeli ekstraklasy. Zespół z dorobkiem 13. punktów plasuje się na ósmej pozycji, ale ma czteropunktową przewagę nad strefą spadkową. Teraz rywalkami naszych zawodniczek będą tenisistki MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn.
 
Gotyk Toruń - Asterm Dojlidy Białystok 3:1.
Tatiana Kukulkova - Zuzanna Borek 3:0 (15:13, 11:3, 11:6)
Emilia Maruszak - Daria Kisiel 0:3 (5:11, 5:11, 6:11)
Zuzanna Błażejewicz - Michalina Górska 3:1 (11:4, 11:8, 11:13, 11:5)
Tatiana Kukulkova - Daria Kisiel 3:1 (2:11, 11:9, 11:7, 11:7).
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

                       

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: