Najbliższy mecz

DOJLIDY Białystok

12 sekund

26-01-2021, godz: 16:00

Mamy bazę z prawdziwego zdarzenia

Dobiegł końca remont w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku, gdzie na co dzień trenują zawodniczki i zawodnicy UKS Dojlidy. Metamorfozę przeszły mała sala gimnastyczna, magazynek na sprzęt, szatnie i pokój trenerów. Wszystko to w ramach realizacji zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2020.

Zakres prac obejmował między innymi wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, przebudowę i malowanie ścian. Wymieniono parapety, zamontowano nową podłogę i rolety. Przeprowadzono generalny remont dwóch szatni, wyposażono pokój trenerów, szatnię, magazynek. Zamontowano także nowa wentylację.

– Jest to inwestycja, która została zrealizowana w ramach zwycięskiego projektu „Renowacja małej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku”. Otrzymał on ponad 3 tysiące 300 głosów od białostoczan – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Menadżer Dojlid Białystok Piotr Anchim nie ukrywa radości z faktu, że jego podopieczni mogą trenować na obiekcie, którego pozazdrościłby niejeden klub w Polsce.

- Remont trwał cztery miesiące - od września do końca grudnia. Zawodnicy mają do dyspozycji nowoczesną salę treningową i szatnie, gdzie mogą wziąć prysznic po zajęciach. To bardzo ważne, aby zawodnicy mieli komfortowe warunki. Rozwijamy się jako klub i to widać także na tym przykładzie. Dziękujemy włodarzom Miasta Białystok za realizację tego projektu - mówi Anchim.

Oświetlenie sali spełnia normy ITTF (Światowej Organizacji Tenisa Stołowego), ciemne kolory ścian kontrastują z białą piłeczką, a wentylacja mechaniczna sprawia, że do sali treningowej i do szatni nie będzie wkradała się wilgoć. Koszt wszystkich prac wyniósł 537 tys. zł, z czego 500 tys. zł pochodziło z Budżetu Obywatelskiego.

Dodatkowo w 2020 r. Zespół Szkół Rolniczych z budżetu miasta otrzymał 463 tys. zł na remonty i wyposażenie hali sportowej (oświetlenie, dach, wyposażenie szatni, montaż podłogi).

Z odnowionej sali treningowej mogą korzystać nie tylko zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Dojlidy Białystok, ale również mieszkańcy miasta, którzy rywalizują w Białostockiej Lidze Sportu Tenisa Stołowego, zrzeszającej ponad 100 osób.