Najbliższy mecz

35 sekund

26-01-2021, godz: 16:00

Powojowali w Kraśniku

Młodzi zawodnicy Dojlid Białystok po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony w zawodach rangi mistrzowskiej. Tym razem podopieczni Rafała Marczykowskiego zajęli czołowe miejsca w V Ogólnopolskim Świątecznym Turnieju Tenisa Stołowego w Kraśniku.

W imprezie wzięło udział 150 zawodników i zawodniczek z dziesięciu województw. Gry toczyły się w kategoriach żaków, młodzików i kadetów, a poziom tegorocznej edycji - co podkreślali uczestnicy - był bardzo wysoki. Dojlidy reprezentowało troje kadetów (Szymon Patejczuk, Konrad Gryk, Maciej Perkowski) i jedna kadetka (Zuzanna Borek).

Na wielkie słowa uznania zasługuje zwłaszcza postawa Gryka i Patejczuka, którzy zajęli odpowiednio 6. i 7. miejsce. Był to ich życiowy sukces, biorąc pod uwagę również niekorzystną drabinkę turniejową. Obaj spotkali się m.in. z aktualnym mistrzem Polski młodzików - Dawidem Jadamem (Kolping Frac Jarosław), triumfatorem całego turnieju.

- Miło patrzyło się na chłopaków, którzy toczyli wyrównane boje z najlepszymi młodymi zawodnikami w kraju - ocenia Rafał Marczykowski, szkoleniowiec Dojlid. - Nasi zawodnicy uwierzyli w siebie i walczyli do ostatniej piłki. To był ich dzień. Każdy pokazał się z bardzo dobrej strony.

Dotyczy to również Macieja Perkowskiego, który w ostatecznej klasyfikacji zajął miejsce na początku drugiej dziesiątki. W pierwszej rundzie otrzymał wolny los, a w kolejnych etapach odniósł dwa zwycięstwa i poniósł dwie porażki.

Doskonałym wynikiem może pochwalić się także Zuzanna Borek, która w turnieju kadetek uplasowała się na 5. pozycji.