Najbliższy mecz

LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz

vs

DOJLIDY Białystok

1 dni
:
3 godzin
:
20 minut
:
22 sekund

26-01-2021, godz: 16:00

Aktualności

Spokojnie patrzą w przyszłość

- Jesteśmy usatysfakcjonowani pozycją i dorobkiem punktowym drużyny kobiet. Mieliśmy kilka bardzo dobrych meczów i zajmujemy bezpieczną pozycję w tabeli, która pozwala nam z optymizmem patrzeć na kolejną część rozgrywek - podsumowuje występy Asterm Dojlidy Białystok w pierwszej rundzie ekstraklasy kobiet menadżer klubu, Piotr Anchim.
 
Białostoczanki są na półmetku drugiego w historii klubu sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet. Celem zespołu od początku tych rozgrywkach jest bezpieczne utrzymanie. Na razie Asterm Dojlidy są do tego na najlepszej drodze. W dziesięciu meczach drużyna z Białegostoku zainkasowała 12. punktów. Na ten dorobek złożyły się cztery zwycięstwa i sześć porażek. Dojlidy plasują się na szóstym miejscu w tabeli.
 
W pierwszej rundzie rozgrywek barwy zespołu Asterm Dojlidy broniło aż siedem zawodniczek. Główne role odgrywały Daria Kisiel, Michalina Górska, Kamila Gryko oraz Katarzyna Grzybowska-Franc, która wystąpiła w trzech meczach kończących tegoroczne zmagania. Ekstraklasowego debiutu doczekały się natomiast Wiktoria Soczko i Zuzanna Borek. Młode zawodniczki Asterm Dojlidy wystąpiły w meczu w Tarnobrzegu z miejscową KS Enea Siarkopol. Krótki epizod w tym spotkaniu zaliczyła też Julia Jackowska.
 
- Nie chciałbym wyróżniać żadnej zawodniczki z osobna, funkcjonujemy dobrze jako drużyna. Na pewno ta runda była bardzo udana dla Darii Kisiel, która w jedenastu pojedynkach odniosła aż dziewięć zwycięstw, mając 82 proc. skuteczności - mówi Anchim. - Miłą niespodzianką był powrót do naszej drużyny Katarzyny Grzybowskiej-Franc. Doświadczenie i umiejętności Kasi przydały się w trzech ostatnich meczach tego roku. Gołym okiem widać, że forma Kasi w tym sezonie jest znakomita. W następnej rundzie kibice mogą częściej spodziewać się jej występów przy okazji meczów Dojlid.
 
Przyszłoroczne zmagania Asterm Dojlidy rozpoczną 8 stycznia, meczem we własnej hali z drużyną Polmlek Lidzbark Warmiński. W kolejnych spotkaniach białostoczanki zmierzą się na wyjazdach z KS Gotyk (10 stycznia) oraz w derbach województwa podlaskiego z AZS PWSiP Metal-Technik Łomża (5 luty). Występy w 2021 roku nasz zespół zakończy 28 marca, starciem w Częstochowie z AZS Bebetto.
 
Menadżer klubu Piotr Anchim ma nadzieję, że przyszłoroczne zmagania w wykonaniu naszej drużyny będą równie udane.
 
- Dziękuję za współpracę firmie Asterm. Cieszymy się, że możemy liczyć na wsparcie pana Andrzeja Stepanczenko, dzięki czemu możemy w pełni skupić się na treningach. To w głównej mierze dzięki wsparciu sponsorów jesteśmy w tym miejscu i cieszymy się z występów drużyn w najwyższych klasach rozgrywkowych - kończy menadżer Dojlid.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

                

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: