Najbliższy mecz

LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz

vs

DOJLIDY Białystok

1 dni
:
4 godzin
:
48 minut
:
15 sekund

26-01-2021, godz: 16:00

Aktualności

Hitowy styczeń

Tenisiści Dojlid Białystok rozpoczną rywalizację w drugiej rundzie Lotto Superligi meczem we własnej hali z czwartym w tabeli Sokołowem Jarosław.
 
Białostoczanie zainaugurują kolejną część sezonu w piątek, 8 stycznia. Dwa dni później rywalem Wandżiego i spółki będzie w Bydgoszczy miejscowa Zooleszcz Gwiazda, natomiast w kolejny weekend (15.01-17.01) Dojlidy zmierzą się z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki (na wyjeździe) oraz Dekorglassem Działdowo (u siebie). Zatem pierwszy miesiąc nowego roku zapowiada się bardzo ciekawie. 
 
- Styczeń będzie kluczowy. Tu już nie będzie łatwych meczów - nie ma wątpliwości menadżer Dojlid, Piotr Anchim. - W drugiej rundzie będziemy chcieli bronić trzeciego miejsca, żeby w play-off spotkać się z szóstą drużyną w tabeli, teoretycznie najsłabszą w gronie walczących o medale. Obecnie tę pozycję zajmuje AZS AWFiS Gdańsk i przewiduję, że tak pozostanie to do końca - dorzuca.
 
Z gdańskimi akademikami - na ich terenie - białostoczanie spotkają się na zakończenie drugiej rundy rozgrywek Lotto Superligi - 19 marca 2021 roku. Dojlidy przystąpią do tego spotkania z chęcią zrewanżowania się za październikową porażkę z tym rywalem 1:3.
 
Przypomijmy, że Dojlidy Białystok zakończyły pierwszą część sezonu na wysokim, trzecim miejscu z dorobkiem 29. punktów. Podlasianie odnieśli dziesięć zwycięstw i ponieśli zaledwie dwie porażki. Liderem rozgrywek jest Bogoria, która zgromadziła na swoim koncie trzy oczka więcej. Tuż za plecami zespołu z Grodziska Mazowieckiego plasuje się Dekorglass Działdowo.
 
- Jesteśmy zadowoleni z tego, co udało nam się osiągnąć w tej fazie sezonu. Należymy do drużyn, które stoczą walkę o medale - twierdzi Anchim. - Zdajemy sobie sprawę, co musimy poprawić. Liczymy na lepszą formę Yongyin'a Li. Chińczyk na początku sezonu grał fantastycznie, natomiast w końcówce miał słabszy okres. Podyktowane to było tym, że tęsknił za domem, bardzo przeżywał sytuację związaną z koronawirusem. Wierzę, że po powrocie do Polski znów pokaże na co go stać.
 

Terminarz Dojlid Białystok w drugiej rundzie rozgrywek Lotto Superligi

Piątek, 8 stycznia: Dojlidy Białystok - Sokołów Jarosław (godz. 18)
Niedziela, 10 stycznia: Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Dojlidy Białystok (godz. 18)
Piątek, 15 stycznia: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Dojlidy Białystok (godz. 18)
Niedziela, 17 stycznia: Dojlidy Białystok - Dekorglass Działdowo (godz. 18)
Piątek, 19 marca: AZS AWFiS Balta Gdańsk - Dojlidy Białystok (godz. 18).

Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

                

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: