Najbliższy mecz

LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz

vs

DOJLIDY Białystok

1 dni
:
5 godzin
:
31 minut
:
2 sekund

26-01-2021, godz: 16:00

Aktualności

Pracowity weekend tenisistek Dojlid

Tenisistki stołowe Dojlidy Białystok wracają do gry w ekstraklasie kobiet po blisko miesięcznej przerwie. W najbliższy weekend (27-29.11) nasza drużyna rozegra aż trzy mecze. Miłą niespodzianką jest powrót do składu Dojlid Katarzyny Grzybowskiej-Franc.
 
Utytułowana tenisistka występowała w białostockim klubie w poprzednim, debiutanckim sezonie w ekstraklasie. Była najważniejszą postacią drużyny, która bez większych kłopotów zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po zakończeniu tych rozgrywek Grzybowska-Franc podpisała kontrakt z włoskim A.S.D. Tennistavolo Norbello. Liga w Italii wystartuje jednak najwcześniej w styczniu 2021 roku.
 
- Byłem w stałym kontakcie telefonicznym z Kasią. W związku z przełożeniem startu rozgrywek we Włoszech, zaproponowałem jej możliwość występu w kilku meczach Dojlid. Cieszę się, że po raz kolejny pomoże nam w walce o utrzymanie - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
W piątek Dojlidy podejmą naszpikowaną gwiazdami drużyną KU AZS EU Wrocław (godz. 16). W składzie wrocławskiej ekipy wystąpią Natalia Bajor, Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn. Zdecydowanym faworytem będą przyjezdne, choć białostoczanki nie zamierzają łatwo składać broni i zapowiadają walkę do ostatniej piłeczki.
 
Znacznie większy ciężar gatunkowy będą miały dwa pozostałe spotkania, w których Dojlidy zmierzą się bezpośrednio z drużynami walczącymi o ligowy byt. W sobotę Podlasianki podejmą JKTS Jastrzębie-Zdrój (godz. 16), natomiast w niedzielę zagrają na wyjeździe z GOSRIT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino (godz. 16).
 
- Jestem przekonany, że mamy duże szanse na zwycięstwa w obu tych spotkaniach. Przy wygranych nasza pozycja w tabeli będzie bezpieczna. Kluczową sprawą są triumfy z drużynami mającymi podobne cele do naszych - tłumaczy Anchim.
 
Wyjątkowo mecze Dojlid z AZS EU Wrocław i JKTS Jastrzębie-Zdrój nie odbędą się w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca, a w hali VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Wierzbowej.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

                

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: