Aktualności

Dojlidy jako przykład szkolenia

Dojlidy Białystok zajęły drugie miejsce w najnowszej klasyfikacji klubowej w ramach współzawodnictwa SSM, uwzględniającej wyniki dzieci i młodzieży na arenie krajowej za sezon 2019/2020. Na podium tego rankingu białostocki zespół plasuje się nieprzerwanie od pięciu lat.
 
Szkolenie w Dojlidach ma się wyśmienicie. Potwierdzają to ostatnie wyniki nie tylko w Lotto Superlidze i ekstraklasie kobiet, ale również w turniejach na szczeblu juniorskim. W najnowszej klasyfikacji prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, uwzględniającej ponad 600 klubów z całej Polski, znaleźliśmy się w ścisłej czołówce. W pokonanym polu zostawiliśmy takie kluby jak: Bogoria Grodzisk Mazowiecki, AZS Politechnika Rzeszów, Dekorglass Działdowo czy Energa KTS Toruń. To mówi samo za siebie.
 
- W kolejnym roku udowodniliśmy, że jesteśmy bardzo ważnym punktem na tenisowej mapie Polski - twierdzi menadżer Dojlid Białystok, Piotr Anchim. - Punkty do klasyfikacji zdobywa się za występy w mistrzostwach Polski w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów i młodzieżowców. Cieszymy się, że Dojlidy znane są ze świetnego szkolenia. To pokazuje, że nasza droga, którą obraliśmy kilka lat temu, jest słuszna. Dojlidy to nie tylko seniorskie zespoły mężczyzn i kobiet, które grają w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce, ale również zdolni wychowankowie.
 
Wystarczy wspomnieć ostatnie mistrzostwa Polski juniorów rozgrywane w Gliwicach, gdzie wielki sukces osiągnęły Julia Łącka i Julia Filipowicz. Zawodniczki Dojlid zdobyły brązowy medal w grze podwójnej. Blisko powtórzenia sukcesu koleżanek był natomiast Piotr Michalski, który również w turnieju deblowych uplasował się na miejscach 5-8. Wcześniej, w Sępólnie Krajeńskim podczas 32. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, znakomicie spisali się Przemysław Walaszek, Paweł Piszczatowski i Jakub Chojnacki, którzy w turnieju drużynowym zajęli drugie miejsce. Kolejne dwa medale były udziałem Walaszka. Były już zawodnik Dojlid dał prawdziwy popis w turniejach deblowym i mikście, zdobywając odpowiednio srebrny i brązowy krążek.
 
- Mistrzostwa w Sępólnie Krajeńskim odbywały się we wrześniu, a nie jak pierwotnie zakładano - w marcu. Przemek Walaszek mógł więc po raz ostatni zaprezentować się w barwach Dojlid przed transferem do Torunia. Jego postawa zasługuje na wielkie brawa. Podszedł do tego turnieju bardzo profesjonalnie, dał z siebie wszystko. To w dużej mierze dzięki jego wynikom teraz możemy cieszyć się z wysokiego miejsca w tej klasyfikacji.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

                       

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: