Najbliższy mecz

9 sekund

08-01-2021, godz: 19:00

Odrabiały zaległości

Punkt w czterech meczach - to dorobek tenisistek Asterm Dojlidy Białystok, które w ostatnim czasie rozgrywały zaległe spotkania w ekstraklasie kobiet.

Mecze nie odbyły się w pierwotnym terminie ze względu na wykrycie koronawirusa u jednej z zawodniczek naszego zespołu. Białostoczanki zmierzyły się z Enea Siarkopol Tarnobrzeg, SKTS Sochaczew, Bebetto AZS UJD Częstochowa (wszystkie na wyjeździe) i AZS PWSiP Metal-Technik Łomża (dom).

Jak można było się spodziewać, najwięcej emocji przyniosło derbowe starcie z łomżyniankami. Asterm Dojlidy przegrały we własnej hali 2:3, mimo bardzo dobrej formy Darii Kisiel. Białorusinka odniosła dwa zwycięstwa, pokonując Annę Zielińską 3:1 oraz Xia Zhao 3:2.

- Liczyłem w tym meczu na dobrą grę Darii i nie zawiodłem się. Szacunek dla niej tym większy, że przystąpiła do tego spotkania z marszu. Dołączyła do drużyny w ostatniej chwili ze względu na problemy z przyjazdem do Polski - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.

Jej koleżanki walczyły równie ambitnie, lecz to nie wystarczyło do zwycięstwa. Michalina Górska najpierw uległa Zhao 1:3, a następnie musiała uznać wyższość Zielińskiej 0:3. Natomiast Kamila Gryko wyraźnie przegrała z Martą Smętek.

- Szanujemy ten punkt, chociaż na pewno apetety mieliśmy na więcej. Trochę żal, że nie zdobyliśmy tych dwóch punktów. Były one w naszym zasięgu - uważa Anchim.

Przed meczem z Łomżą tenisistki Asterm Dojlidy miały wyjazdowy maraton, w którym poniosły trzy porażki - wszystkie 0:3. Białostoczanki uległy mistrzyniom Polski z Tarnobrzega (w składzie Dojlid zagrały debiutantki), SKTS Sochaczew oraz Bebetto AZS UJD Częstochowa.

- Wszystkie te zespoły są kandydatami do medalu mistrzostw Polski, więc nie mamy powodów do wstydu. Naszym celem jest bezpieczne utrzymanie, dlatego nastawiamy się na walkę z ekipami, które są bliżej nas w ligowej tabeli - kończy Anchim.

Okazja do rywalizacji z takimi zespołami będzie pod koniec listopada. W trzech ostatnich meczach tej rundy zespół z Białegostoku zmierzy się z Energą Mar-Bruk Luzino, JKTS Jastrzębie-Zdrój oraz KU AZS EU Wrocław.

Fot. Robert Kruk