Najbliższy mecz

30 sekund

08-01-2021, godz: 19:00

Koniec zwycięskiej serii

Tenisiści stołowi Dojlid Białystok w 12. kolejce Lotto Superligi przegrali 1:3 z AZS AWFiS Balta Gdańsk. To dopiero druga porażkanaszych tenisistów w obecnych rozgrywkach.

Gdańszczanie przerwali zwycięską passę tenisistów Dojlid, którzy w ostatnim czasie byli poza zasięgiem ligowych rywali. Białostoczanie awansowali tym samym na drugie miejsce w tabeli i zapewnili sobie awans do strefy play-off.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się jednak bardzo dobrze dla gospodarzy. W pierwszym pojedynku Wang Zeng Yi bez większych kłopotów pokonał Tomasza Tomaszuka 3:0.

Jak się okazało, były to miłe złego początki dla Dojlid. W Białymstoku brylował bowiem Patryk Chojnowski. Lider gdańszczan ma znakomite wspomnienia związane z występami w stolicy Podlasia. To właśnie tutaj w ubiegłym roku został wicemistrzem Polski.

W niedzielę - przeciwko podlaskiemu zespołowi - odniósł dwa zwycięstwa. Pokonał Aleksandra Khanina 3:1 oraz Wanga Zeng Yi 2:0. Swoją cegiełkę do wygranej gości dołożył też Szymon Malicki, który pokonał Yongyin Li 1:3.

Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek Dojlidy zmierzą się na wyjeździe z Olimpią-Unią Grudziądz. To spotkanie odbędzie się 27 listopada. Początek o godz. 18.

Dojlidy Białystok – AZS AWFiS Balta Gdańsk 1:3
Wang Zeng Yi – Tomasz Tomaszuk 3:0 (11:8, 11:9, 11:6)
Aleksander Khanin – Patryk Chojnowski 1:3 (8:11, 11:8, 5:11, 8:11)
Li Youngyin – Szymon Malicki 1:3 (11:13, 11:5, 8:11, 8:11)