Najbliższy mecz

DOJLIDY Białystok

vs

SOKOŁÓW S.A. Jarosław

34 dni
:
2 godzin
:
31 minut
:
8 sekund

08-01-2021, godz: 19:00

Aktualności

Dojlidy dały lekcję Uczelni

Już ósme zwycięstwo w tym sezonie Lotto Superligi odnieśli tenisiści stołowi Dojlid Białystok. Podlaski zespół w ramach zaległego meczu 2. kolejki pokonał na wyjeździe Uczelnię Państwową Zamość 3:0. Po tym zwycięstwie Dojlidy zrównały się punktami z liderującą Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.
 
Niewiele ponad godzinę zajęło naszym tenisistom pokonanie zespołu z Zamościa, który jak na beniaminka spisuje się całkiem nieźle. We wtorkowym starciu gospodarze byli jednak tłem dla tenisistów Dojlid. Białostoczanie pokazali, że w tym sezonie nieprzypadkowo są zaliczani do ligowej czołówki i będą jednym z kandydatów do złotego medalu mistrzostw Polski.
 
- Cieszę się, że chłopaki byli w tym spotkaniu skoncentrowani i pewni siebie. Jadąc do Zamościa wiedzieliśmy, że będziemy zdecydowanymi faworytami. To się potwierdziło. Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Radość z awansu na pierwsze miejsce w tabeli jest ogromna, ale jeszcze nie otwieramy szampanów. Przed nami kolejne wyzwania - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
W Zamościu marsz po zwycięstwo rozpoczął Wang Zeng Yi, który pokonał Igora Zavadskijego 3:0 (11:5, 11:4, 11:5). Jego młodszy kolega - Yongyin Li również dość łatwo poradził sobie z Pawłem Koziełem, choć rywal uniknął porażki „do zera”, zwyciężając w drugim secie 11:9. Triumf Dojlid przypięczetował natomiast Aleksander Khanin, który ograł 3:0 Marcina Litwiniuka.
 
Dojlidy mają w dorobku tyle samo punktów (23.), co lider - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Następny mecz Wandżi i spółka rozegrają w Rzeszowie z miejscową Politechniką. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 18.
 
Uczelnia Państwowa Zamość - Dojlidy Białystok 0:3.
Igor Zavadskij - Wang Zeng Yi 0:3 (5:11, 4:11, 5:11)
Paweł Kozieł - Yongyin Li 1:3 (10:12, 11:9, 1:11, 3:11)
Marcin Litwiniuk - Aleksander Khanin 0:3 (11:13, 4:11, 5:11)
 
Fot. Robert Kruk
 

 SPONSORZY Klubu:

               

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: