Aktualności

Białostocki walec nie zatrzymuje się

Szóste zwycięstwo w tym sezonie Lotto Superligi odnieśli tenisiści stołowi Dojlid Białystok, którzy pokonali na wyjeździe Polonię Bytom 3:0. Po tej wygranej białostoczanie awansowali na czwarte miejsce w tabeli.
 
Przerwa w rozgrywkach podyktowana rozgrywanymi w Gliwicach mistrzostwami Polski juniorów absolutnie nie wybiła z rytmu naszych zawodników. Tenisiści Dojlid po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, potwierdzając tym samym bardzo wysokie aspiracje. 
 
Na wielkie słowa uznania zasługuje dyspozycja kapitana białostockiego zespołu - Wang Zeng Yi, który odniósł siódme indywidualne zwycięstwo. W meczu z Polonią z łatwością poradził sobie z Dariuszem Wróblem, zwyciężając bez straty seta.
 
Pozostałe pojedynki miały zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Jako pierwszy przy stole w drużynie Dojlid zameldował się Aleksander Khanin. Jego rywalem był Robert Floras. Doświadczony tenisista Polonii jest niewygodnym przeciwnikiem, o czym w ubiegłych latach przekonali się m.in. Wandżi i Yongyin Li. Również Khanin miał z nim spore trudności. Ostatecznie po pięciosetowym boju Białorusin jednak triumfował 3:2 (8:11, 11:5, 7:11, 11:7, 11:2).
 
Zwycięstwo po bardzo zaciętym meczu odniósł też Yongyin Li. Młody Chińczyk pokonał Filipa Szymańskiego 3:2 i przypieczętował triumf Dojlid w całym spotkaniu. Dla naszego zawodnika była to szósta indywidualna wygrana w obecnym sezonie Lotto Superligi.
 
Dojlidy z dorobkiem 17. punktów awansowały na czwarte miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w poniedziałek, 19 października. Wówczas zmierzymy się u siebie z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Początek o godz. 18.
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: