Zaczną maraton w Bytomiu

Tenisiści stołowi Dojlid Białystok wracają do gry w Lotto Superlidzie. W piątek białostoczanie zmierzą się na wyjeździe z Polonią Bytom.

Dojlidy ostatni mecz rozegrały 4 października. Wówczas białostocki zespół pokonał 3:0 u siebie Energę Manekin Toruń. Było to piąte zwycięstwo Dojlid w obecnych rozgrywkach. Po tym spotkaniu nastąpiła przerwa spowodowana rozgrywanymi w Gliwicach mistrzostwami Polski juniorów.

W piątkowym meczu w Bytomiu z miejscową Polonią tenisiści Dojlid będą chcieli podtrzymać dobrą serię.

- Nasi zawodnicy są w wysokiej formie. Jestem spokojny o wynik tego meczu, choć swoją wyższość nad rywalem trzeba pokazać przy stole i musimy o tym pamiętać - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.

Spotkanie z Polonią rozpocznie ligowy maraton z udziałem zawodników Dojlid, którzy rozegrają pięć meczów w ciągu dziesięciu dni.

- To dobra informacja biorąc pod uwagę sytuację panującą w kraju. Im szybciej uda nam się dograć sezon do końca tym lepiej. Przez ostatnie tygodnie wypoczęliśmy i mamy siłę walczyć o komplet punktów w każdym meczu - zapewnia Anchim.

Początek wyjazdowego meczu z Polonią Bytom o godz. 18.

Fot. Robert Kruk