Najbliższy mecz

2 sekund

23-10-2020, godz: 18:00

Piękna gra naszych juniorek

Wielki sukces podczas mistrzostw Polski juniorów w Gliwicach osiągnęły Julia Łącka i Julia Filipowicz. Zawodniczki Dojlidy Białystok zdobyły brązowy medal w grze podwójnej.

Białostoczanki marsz na podium mistrzostw Polski rozpoczęły od pojedynki z Wiktorią Wrzosek (Dwójka Rawa Mazowiecka) i Martyną Hajduk (Politechnika Rzeszów). Nasze tenisistki dość gładko ograły rywali 3:1 i awansowały do drugiej rundy, gdzie zmierzyły się z parą Zuzanna Sułek/Zuzanna Gaworska.

Spotkanie było jednostronne. Duet Łącka/Filipowicz dał urwać sobie tylko jednego seta i tym samym znalazł się w najlepszej ósemce zawodów. Następnie w meczu o strefę medalową pingpongistki Dojlid pokonały parę Natalia Gajewska/Aleksandra Osuch 3:1.

W półfinale białostoczanki grały ambitnie, ale musiały uznać wyższość Dominice Gilewskiej i Ilonie Sztwiertniej, którym uległy 0:3.

Blisko medalu w grze podwójnej juniorów był Piotr Michalski, który w parze z Patrykiem Dziubą (Politechnika Rzeszów) uplasował się na miejscach 5-8.

W turnieju gry pojedynczej dobrze spisały się natomiast Kamila Gryko i Michalina Górska, zajmując miejsca 9-16.