Najbliższy mecz

FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów

vs

DOJLIDY Białystok

0 dni
:
9 godzin
:
59 minut
:
4 sekund

23-10-2020, godz: 18:00

Aktualności

Idą jak burza!

Tenisiści stołowi Dojlid Białystok odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie Lotto Superligi! Podlasianie pokonali u siebie Energę Manekin Toruń 3:0.
 
Tym zwycięstwem białostoczanie po raz kolejny potwierdzili, że przedsezonowe zapowiedzi o medalowych aspiracjach nie były tylko mrzonką. Początek rozgrywek w wykonaniu Dojlid jest naprawdę imponujący. W sześciu pierwszych kolejkach podlaski zespół poniósł tylko jedną porażkę i obecnie zalicza się do ligowego topu.
 
Toruń przed meczem w Białymstoku poniósł trzy porażki z rzędu. Pewne było, że rywale przystąpią do tego spotkania bardzo zmobilizowani, aby przełamać złą passę. Już początek meczu pokazał jednak, że tenisiści Dojlid są zdecydowanym faworytem tego meczu.
 
Niedzielne starcie doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy. W pierwszym meczu Yongyin Li w trzech szybkich setach ograł Damiana Węderlicha. Zwycięstwo młodego Chińczyka w barwach Dojlid trzeba docenić tym bardziej, że w tygodniu zmagał się on z przeziębieniem.
 
Za chwilę w ślady Li poszedł Aleksander Khanin, który również bez większych kłopotów pokonał Tomasza Kotowskiego (11:5, 13:11, 11:8).
 
Zwycięstwo Dojlid przypieczętował natomiast Wang Zeng Yi, choć jego pojedynek z Konradem Kulpą przyniósł zdecydowanie więcej emocji. W pięciosetowym boju ostatecznie lepszy okazał się grający trener białostoczan (11:9, 5:11, 13:11, 7:11, 11:2).
 
Teraz nasz zespół czeka przerwa. Następny mecz rozegramy na wyjeździe w piątek, 16 października. Wówczas rywalem Dojlid będzie Polonia Bytom.
 
Dojlidy Białystok - Energa Manekin Toruń 3:0.
Yongyin Li - Damian Węderlich 3:0 (11:6, 11:4, 11:7);
Aleksander Khanin - Tomasz Kotowski 3:0 (11:5, 13:11, 11:8);
Wang Zeny Yi - Konrad Kulpa 3:2 (11:9, 5:11, 13:11, 7:11, 11:2);

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: