Najbliższy mecz

DOJLIDY Białystok

3 sekund

23-10-2020, godz: 18:00

Dojlidy lepsze od mistrza Polski!

Tenisiści Dojlid Białystok kontynuują passę zwycięstw w nowym sezonie Lotto Superligi. Nasza drużyna po bardzo emocjonującym meczu pokonała 3:2 na wyjeździe Sokołów Jarosław.

- Trzecie zwycięstwo z rzędu smakuje wyśmienicie. Tym bardziej, że pokonaliśmy obecnego mistrza Polski. Sokołów zawiesił nam poprzeczkę bardzo wysoko. Fenomenalnie zagrał Yongyin Li, który wygrał swoje oba spotkania. Na brawa zasługują też Wandżi i Aleksander Khanin, dla których była to pierwsza gra deblowa. Chłopaki dzielnie walczyli i wyszarpali to zwycięstwo - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim. Te słowa znakomicie oddają dramaturgię tego spotkania, które trwało blisko półtorej godziny.

Zaczęło się źle, bowiem w pierwszym pojedynku Wang Zeng Yi przegrał dość gładko z Kou Lei 0:3 (5:11, 8:11, 8:11).

Dla przebiegu całego meczu ważna była druga gra, w której Yongyin Li zmierzył się z Pawłem Chmielem. Od początku tego pojedynku zarysowała się przewaga Chińczyka w barwach Dojlid. Li lepiej serwował, wygrywał dłuższe wymiany, a Chmiel nie potrafił znaleźć odpowiedzi na zagrania młodszego rywala. W efekcie zawodnik Dojlid triumfował w trzech szybkich setach (11:4, 11:6, 11:7).

Po chwili jednak gospodarze znów objęli prowadzenie. Aleksander Khanin przegrał 1:3 z Patrykiem Zatówką.

- Aleksander miał swoje okazje w tym meczu. Szkoda, że nie udało mu się przełamać rywala. Na szczęście kolejne mecze potoczyły się po naszej myśli - relacjonuje Anchim.

Znów sprawy w swoje ręce wziął Yongyin Li. Tym razem zadanie było o wiele trudniejsze, bowiem po drugiej stronie stołu wystąpił Kou Lei. Ale tego dnia tenisista Dojlid był nie do zatrzymania. Li zaskakująco łatwo poradził sobie z filarem Sokołowa, zwyciężając w dwóch setach do 8.

Stempel na zwycięstwie postawiła gra podwójna, w której para Wang Zeng Yi/Aleksander Khanin po meczu pełnym dramaturgii pokonała 2:1 duet Paweł Chmiel/Patryk Zatówka. W trzeciej partii rywale prowadzili już 10:7 i mieli trzy piłki meczowe. Nasi tenisiści wrócili jednak do gry (10:10), a następnie w pięknym stylu przypieczętowali triumf 13:11.

Następny mecz Dojlid Białystok rozegrają już we wtorek, 22 września. Wówczas naszym rywalem będzie Dekorglass Działdowo. Początek wyjazdowego spotkania o godz. 18.

Fot. Mateusz Lewczuk