Najbliższy mecz

3 sekund

23-10-2020, godz: 18:00

Dojlidy on tour

Trzy mecze wyjazdowe czekają tenisistów Dojlid Białystok. W ciągu pięciu dni nasi zawodnicy pokonają blisko dwa tysiące kilometrów.

Dojlidy Białystok udanie rozpoczęły nowy sezon Lotto Superligi. Na inaugurację sezonu białostoczanie pokonali we własnej hali Pogoń Lębork 3:0. Drużyna podbudowana znakomitym startem chce iść za ciosem.

Wang Zeng Yi i spółka rozpoczynają serię trzech spotkań z rzędu rozgrywanych poza Białymstokiem. W piątek (18.09) zmierzą się z Palmiarnią Zielona Góra. Pierwotnie to starcie miało odbyć się w stolicy Podlasia. W tym dniu jednak w naszej hali rozgrywane są mistrzostwa Polski w badmintonie. W porozumieniu z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego zmieniono więc gospodarza.

- Mam nadzieję, że powtórzy się historia i ten mecz będzie wyglądał podobnie jak ostatni - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim. - Zespół z Zielonej Góry dysponuje młodym składem. Co prawda są to wyróżniający się zawodnicy w naszym kraju, jednak nic to nie zmienia w kontekście wytypowania faworyta tego meczu. Inny wynik, niż nasze zwycięstwo będzie wielką sensacją.

Początek meczu z Palmiarnią zaplanowano na godz. 18.

Kolejnego dnia tenisiści Dojlid będą już w drodze do Jarosławia, gdzie w niedzielę (godz. 16) zagrają z aktualnym mistrzem Polski - Sokołowem.

- W tym meczu zaczną się dla nas schody. Sokołów dwukrotnie - rok po roku - zdobył złoty medal Lotto Superligi. W obecnych rozgrywkach również należy do wąskiego grona faworytów - uważa Anchim.

Sokołów w starciu z Dojlidami będzie chciał zrewanżować się za nieudaną inaugurację przed własnymi kibicami, kiedy to przegrał 1:3 z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

W składzie Sokołowa na kolejny sezon pozostał Kou Lei, gwiazda zespołu z Jarosławia. Anchim nie ma wątpliwości, że ten zawodnik będzie największym zagrożeniem dla tenisistów Dojlid.

- Oprócz niego w Jarosławiu występują też Paweł Chmiel i Patryk Zatówka, który wrócił do Polski z ligi niemieckiej. Zapowiada się wyrównane spotkanie. Oceniam szanse 50 na 50 - przyznaje menadżer Dojlid.

Na koniec maratonu Dojlidy udadzą się do Działdowa. We wtorek (22.09) spotkają się z miejscowym Dekorglassem, którego aspiracje sięgają także bardzo wysoko. Świadczą o tym transfery - sprowadzenie do zespołu Jakuba Dyjasa oraz Andreja Gaciny.

- W tym meczu będzie jeszcze ciężej. Dekorglass to drużyna naszpikowana gwiazdami. Główny kandydat do mistrzostwa Polski. Na razie jednak o tym nie myślimy. Idziemy krok po kroku. Najpierw skupiamy się na meczu z Palmiarnią, a później zobaczymy, co będzie dalej - kończy Anchim.

Terminarz trzech najbliższych meczów Dojlid Białystok

Piątek, 18.09: Palmiarnia Zielona Góra - Dojlidy (godz. 18)
Niedziela, 20.09: Sokołów Jarosław - Dojlidy (godz. 16)
Wtorek, 22.09: Dekorglass Działdowo - Dojlidy (godz. 18)