Najbliższy mecz

FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów

vs

DOJLIDY Białystok

0 dni
:
11 godzin
:
9 minut
:
3 sekund

23-10-2020, godz: 18:00

Aktualności

Dojlidy on tour

Trzy mecze wyjazdowe czekają tenisistów Dojlid Białystok. W ciągu pięciu dni nasi zawodnicy pokonają blisko dwa tysiące kilometrów.
 
Dojlidy Białystok udanie rozpoczęły nowy sezon Lotto Superligi. Na inaugurację sezonu białostoczanie pokonali we własnej hali Pogoń Lębork 3:0. Drużyna podbudowana znakomitym startem chce iść za ciosem.
 
Wang Zeng Yi i spółka rozpoczynają serię trzech spotkań z rzędu rozgrywanych poza Białymstokiem. W piątek (18.09) zmierzą się z Palmiarnią Zielona Góra. Pierwotnie to starcie miało odbyć się w stolicy Podlasia. W tym dniu jednak w naszej hali rozgrywane są mistrzostwa Polski w badmintonie. W porozumieniu z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego zmieniono więc gospodarza.
 
- Mam nadzieję, że powtórzy się historia i ten mecz będzie wyglądał podobnie jak ostatni - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim. - Zespół z Zielonej Góry dysponuje młodym składem. Co prawda są to wyróżniający się zawodnicy w naszym kraju, jednak nic to nie zmienia w kontekście wytypowania faworyta tego meczu. Inny wynik, niż nasze zwycięstwo będzie wielką sensacją.
 
Początek meczu z Palmiarnią zaplanowano na godz. 18.
 
Kolejnego dnia tenisiści Dojlid będą już w drodze do Jarosławia, gdzie w niedzielę (godz. 16) zagrają z aktualnym mistrzem Polski - Sokołowem.
 
- W tym meczu zaczną się dla nas schody. Sokołów dwukrotnie - rok po roku - zdobył złoty medal Lotto Superligi. W obecnych rozgrywkach również należy do wąskiego grona faworytów - uważa Anchim.
 
Sokołów w starciu z Dojlidami będzie chciał zrewanżować się za nieudaną inaugurację przed własnymi kibicami, kiedy to przegrał 1:3 z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.
 
W składzie Sokołowa na kolejny sezon pozostał Kou Lei, gwiazda zespołu z Jarosławia. Anchim nie ma wątpliwości, że ten zawodnik będzie największym zagrożeniem dla tenisistów Dojlid.
 
- Oprócz niego w Jarosławiu występują też Paweł Chmiel i Patryk Zatówka, który wrócił do Polski z ligi niemieckiej. Zapowiada się wyrównane spotkanie. Oceniam szanse 50 na 50 - przyznaje menadżer Dojlid.
 
Na koniec maratonu Dojlidy udadzą się do Działdowa. We wtorek (22.09) spotkają się z miejscowym Dekorglassem, którego aspiracje sięgają także bardzo wysoko. Świadczą o tym transfery - sprowadzenie do zespołu Jakuba Dyjasa oraz Andreja Gaciny.
 
- W tym meczu będzie jeszcze ciężej. Dekorglass to drużyna naszpikowana gwiazdami. Główny kandydat do mistrzostwa Polski. Na razie jednak o tym nie myślimy. Idziemy krok po kroku. Najpierw skupiamy się na meczu z Palmiarnią, a później zobaczymy, co będzie dalej - kończy Anchim.
 

Terminarz trzech najbliższych meczów Dojlid Białystok

 
Piątek, 18.09: Palmiarnia Zielona Góra - Dojlidy (godz. 18)
Niedziela, 20.09: Sokołów Jarosław - Dojlidy (godz. 16)
Wtorek, 22.09: Dekorglass Działdowo - Dojlidy (godz. 18)
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: