Aktualności

Doskonałe otwarcie!

Tenisiści Dojlid Białystok nie mogli wymarzyć sobie lepszej inauguracji nowego sezonu Lotto Superligi. Nasz zespół po świetnym meczu pokonał u siebie Pogoń Lębork 3:0.
 
Wiadomo było, że pierwsza kolejka po przerwie spowodowaną pandemią koronawirusa będzie zagadką. Trudno było przewidzieć bowiem formę zawodników po tak długiej rozłące od spotkań ligowych. Kibice w Białymstoku z niecierpliwością czekali więc na pierwsze spotkanie z udziałem ich drużyny, której aspiracje w tym sezonie sięgają bardzo wysoko.
 
Zawodnicy Dojlid potwierdzili, że są doskonale przygotowani i będą mocnym kandydatem do miejsca na podium. Białostoczanie, jak na faworyta przystało, swoją wyższość nad Pogonią pokazali przy stole, nie tracąc ani jednego seta w całym spotkaniu.
 
Na uwagę zasługuje występ Aleksandra Khanina, dla którego był to pierwszy mecz w barwach Dojlid po kilku latach przerwy. Białorusinowi zależało na dobrym „przywitaniu się” z ligą. On też rozpoczął spotkanie z Pogonią w drużynie Dojlid. Jego rywalem był Marek Prądziński. Zawodnik gości tylko w pierwszym secie postawił trudniejsze warunki Khaninowi (11:9). W dwóch kolejnych partiach 22-latek czuł się swobodniej przy stole i nie dał żadnych szans Prądzińskiemu (11:6, 11:6).
 
- Co ciekawe, Khanin pięć lat temu, grając u nas spotkał się z Prądzińskim w pierwszej lidze. Wówczas przegrał. Można powiedzieć, że teraz się zrewanżował - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim. - Na początku widać było nerwowość w poczynaniach Aleksandra, ale wraz z kolejnymi piłkami czuł się coraz pewniej. Wykonał zadanie w stu procentach i to jest najważniejsze.
 
W ślad za swoim kolegą poszli Yongyin Li i Wang Zeng Yi, którzy gładko ograli odpowiednio Bogusława Koszyka i Adama Dosza 3:0. Prawdziwym popisem „Lio” był trzeci set, w którym jego rywal zdołał wywalczyć zaledwie jeden punkt. 
 
- Spodziewałem się, że ten mecz będzie tak wyglądać. Cieszę się, że chłopaki podeszli bardzo skoncentrowani do każdej piłki. Widać, że jest w nich głód zwycięstw, a to dobry znak przed kolejnymi meczami - uważa Anchim.
 
Kolejne spotkanie nasi tenisiści rozegrają w piątek, 18 września na wyjeździe z beniaminkiem - Palmiarnią Zielona Góra. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w Białymstoku, ale zmieniono rolę gospodarza. Początek meczu o godz. 18.
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: