Aktualności

Liczy się tylko zwycięstwo

 

W niedzielę pierwszy mecz nowego sezonu Lotto Superligi rozegrają tenisiści Dojlid Białystok. Nasz zespół podejmie Pogoń Lębork.
 
Wreszcie, po kilku miesiącach przerwy w ligowej rywalizacji, do gry wracają najlepsi tenisiści w kraju. Nowy sezon Lotto Superligi będzie jednak różnił się od dotychczasowych. Wszystko za sprawą panującej pandemii koronawirusa, która wpłynęła na terminy rozgrywania niektórych imprez. W związku z tym dwanaście kolejek rozegranych zostanie do 25 października, zaś 13. seria gier odbędzie się 27 listopada.
 
Na szczęście sytuacja związana z wirusem nie dotknęła Dojlid pod względem personalnym. Białostoczanie przystąpią do spotkania z Pogonią w pełnym składzie. W tym sezonie barwy naszego zespołu reprezentować będą Wang Zeng Yi, Yongyin Li oraz Aleksander Khanin.
 
Nasi zawodnicy już na początku rozgrywek będą musieli zmierzyć się z rolą faworyta, bo to oni są typowani na zwycięzcę spotkania z drużyną z Lęborka.
 
- Spodziewam się raczej łatwego meczu. W naszym zespole panuje znakomita atmosfera. Jedynym problemem, z którym musimy się mierzyć to fakt, że nie możemy normalnie trenować na naszej sali treningowej, która przechodzi remont. Jednak myślę, że to nie wpłynie na naszą formę. Wykonaliśmy bardzo dużo pracy w okresie przygotowawczym i chcemy pokazać dobrą dyspozycję już w pierwszym meczu - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
Szansa na udaną inaugurację jest duża, bo Pogoń przystąpi do rozgrywek - jako jedna z dwóch drużyn w całej lidze - w krajowym składzie (Adam Dosz, Marek Prądziński i Bogusław Koszyk).
 
- Oni potrafią grać na wysokim poziomie, jednak każdy naszych zawodników ma większe umiejętności - ocenia Anchim. - Musimy przystąpić do tego meczu bardzo skoncentrowani, żeby się nie rozluźnić. Wówczas jestem spokojny o wynik tej potyczki.
 
W niedzielę w barwach Dojlid zadebiutuje wspomniany wcześniej Khanin, dla którego to powrót do Białegostoku po czterech latach.
 
- Aleksander jest zadowolony, że trafił tutaj. Cieszy się, że udało mu się wyjechać z Białorusi do naszego kraju. Od czasu jego rozłąki w 2017 roku cały czas byłem z nim w kontakcie. Wiem na co go stać. To sympatyczny chłopak, który dużo potrafi. Wandżi jest dla niego wielkim autorytetem. Chętnie się uczyć. Myślę, że kibice będą mieli dużo radości oglądając jego grę - kończy menadżer Dojlid.
 
Początek meczu z Pogonią o godz. 17. Spotkanie będzie punktem kulminacyjnym obchodów Narodowego Dnia Tenisa Stołowego w Białymstoku. Startujemy już o godz. 10. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Wszystkich Kibiców serdecznie zapraszamy!
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: