Najbliższy mecz

DOJLIDY Białystok

vs

SOKOŁÓW S.A. Jarosław

4 dni
:
14 godzin
:
49 minut
:
34 sekund

22-01-2021, godz: 19:00

Aktualności

Czekają na Pogoń

Do meczu inaugurującego nowy sezon Lotto Superligi pozostały już tylko dwa tygodnie. Nasi zawodnicy wkraczają więc w decydujący etap przygotowań do zbliżających się rozgrywek.
 
Wszyscy spragnieni emocji związanych z rozgrywkami tenisa stołowego w Polsce już odliczają dni do pierwszego spotkania nowego sezonu. Sezonu, który będzie różnił się od dotychczasowych. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa.
 
Runda zasadnicza, przed podziałem na grupy mistrzowską i spadkową, potrwa tylko dwa miesiące. Mecze będą rozgrywane co 2-3 dni. Tak intensywny terminarz wymaga od zawodników bardzo dobrego przygotowania, o czym znakomicie zdają sobie sprawę w Dojlidach.
 
- Wandżi, Lio i Aleksander, czyli nasza podstawowa trójka, od pewnego czasu razem trenuje w Białymstoku. Lio był na miejscu od początku pandemii, tutaj trenował z juniorami. Wandżi i Khanin dołączyli niedawno - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
Były obawy, że po przyjeździe do Polski, Khanin będzie musiał odbyć dwutygodniową kwarantannę. Na szczęście jednak Białoruś została skreślona z listy krajów o podwyższonym ryzyku. Nasz zawodnik mógł więc od razu przystąpić do treningów.
 
- Po pierwszych zajęciach sprawia super wrażenie. Dalej to młody, fajny, uśmiechnięty i kontaktowy chłopak. Dobry duch drużyny. Widać, że dojrzał, ma większe doświadczenie i umie zdecydowanie więcej. W sparingowych meczach z Lio czy Wandżim nie widać różnicy poziomów. Mamy bardzo równy skład i duży potencjał - ocenia Anchim. - Plusem jest to, że teraz możemy ustawiać taktykę pod konkretnego przeciwnika. Będę bardzo zadowolony, gdy w tym sezonie skuteczność Khanina będzie oscylowała w granicach 60 procent. Jeżeli Wandżi i Lio powtórzą dobrą grę z poprzedniego sezonu, to będę spokojny o wynik na koniec rozgrywek.
 
Pierwszym rywalem Dojlid będzie Pogoń Lębork, która przyjedzie do Białegostoku w krajowym składzie.
 
- Mamy zdecydowanie lepszych zawodników, ale musimy wyjść i pokazać to przy stole. Musimy być skocentrowani do ostatniej piłki. Wówczas nie przewiduje niespodzianki. Jesteśmy zdecydowanym faworytem tego spotkania - kończy menadżer białostockiego klubu.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

               

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: