Aktualności

Intensywna runda

Nie 4 września jak pierwotnie zakładano, a 13 września swój inauguracyjny mecz w nowym sezonie Lotto Superligi rozegrają tenisiści stołowi Dojlid Białystok.
 
Kibice białostockiego zespołu stęsknieni za występami Dojlid - po długiej przerwie - wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Od połowy września wracają emocje związane z nowym sezonem Lotto Superligi, który będzie różnił się od dotychczasowych. Ma to związek z pandemią koronawirusa.
 
Przełożenie Indywidualnych Mistrzostw Europy w Warszawie sprawiło, że zmieniły się terminy kolejek w Lotto Superlidze. Pierwsza seria gier odbędzie się w niedzielę, 13 września. Następne kolejki rozgrywane będą co 2-3 dni. Runda zasadnicza, przed podziałem na grupy mistrzowską i spadkową, potrwa więc dwa miesiące.
 
- Dla nas to nie będzie specjalnie problemem zarówno pod względem sportowym, jak i logistycznym. Czeka nas bardzo intensywna runda, ale podchodzimy do tego spokojnie - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim. - Obecnie na miejscu trenuje z nami Yongyin Li. Z kontuzją ręki zmaga się natomiast Wandżi, ale powinien być gotowy do rozpoczęcia sezonu. W przypadku Aleksandra Khanina sytuacja jest trochę bardziej skompilkowana ze względu na sytuację w jego kraju. Mam nadzieję, że Aleksander będzie u nas od pierwszego meczu i pomoże nam w walce o najwyższe miejsca.
 
Menadżer białostockiego klubu przekonuje, że zmiany w organizacji sezonu nie wpłynął na cele Dojlid. Klub nie ukrywa wysokich aspiracji i chęci poprawy wyniku z poprzednich rozgrywek, w których uplasował się na czwartym miejscu.
 
- Nie oglądamy się na innych, nie patrzymy na to, kto kim się wzmocnił. Interesuje nas tylko to, jak my zaprezentujemy się w poszczególnych spotkaniach. Nasz potencjał w porównaniu do poprzedniego sezonu jest dużo większy. Myślę, że to najsilniejszy skład w historii Dojlid - twierdzi Anchim.
 
Przypomnijmy, że na inaugurację rozgrywek Dojlidy zmierzą się u siebie z Pogonią Lębork. Po inauguracyjnym starciu z Pogonią naszych tenisistów czekają potyczki z beniaminkami - Uczelnią Państwową Zamość (wyjazd) i Palmiarnią Zielona Góra (dom).
 

Nowy terminarz Lotto Superligi w sezonie 2020/2021

 

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: