Aktualności

Szlifujemy formę w Gdańsku

Gdańsk jest głównym etapem przygotowań tenisistów i tenisistek stołowych Dojlid Białystok przed nadchodzącym sezonem 2020/2021. Na zgrupowaniu w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby przebywa szóstka naszych reprezentantów.
 
Pandemia koronawirusa, która od  kilku miesięcy paraliżuje świat, mocno skomplikowała terminarz zawodów tenisa stołowego. Od września rozgrywane będą zaległe turnieje mistrzowskie, które zostały przełożone z pierwszej połowy roku. Zawodników i zawodniczki Dojlid zaprezentują się podczas mistrzostw Polski juniorów, kadetów i kadetek.
 
- Jeżeli sytuacja z koronawirusem pozwoli, to jesienią naszych młodych zawodników czekają bardzo ważne starty. Podczas zgrupowania w Gdańsku ciężko pracujemy, aby być gotowym na te wyzwania - mówi menadżer białostockiego klubu, Piotr Anchim.
 
Na obozie przygotowują się Michalina Górska, Kamila Gryko, Piotr Michalski, Konrad Gryk, Szymon Patejczuk i Michał Wandachowicz, czołowy kadet w Polsce, który od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Dojlid.
 
Nasi zawodnicy trenują 3 razy dziennie, spedzając ponad sześć godzin w hali. Ponadto poznają uroki Pomorza, bo kondycję poprawiają biegając po okolicznych trasach.
 
- Przygotowania są bardzo intensywne, ale w okresie przedsezonowym tak się właśnie trenuje. Ośrodek w Gdańsku jest super. Mamy wszystko, czego nam potrzeba - znakomite warunki do trenowania, wyszkoleni trenerzy i miejsca do regeneracji - zapewnia Anchim.
 
Ciekawostkę stanowi fakt, że w gronie szkoleniowców, z którymi współpracują nasi zawodnicy i zawodniczki, są Alan Woś, Mateusz Czernik i Patryk Jendrzejewski, byli reprezentanci Dojlid i MOKS Słoneczny Stok.
 
Fot. Materiały własne

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: