Aktualności

Wielki sukces Dojlid

Dojlidy Białystok zajęły drugie miejsce w kraju w klasyfikacji dzieci i młodzieży, prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To wielki sukces, bo klasyfikacją objętych zostało aż 650 klubów z całej Polski.
 
Czwarte miejsce męskiej drużyny w Lotto Superlidze, utrzymanie żeńskiego zespołu w debiutanckim sezonie w ekstraklasie i znakomita organizacja 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym - ubiegły sezon to pasmo sukcesów białostockich Dojlid. Ostatnio poinformowaliśmy też kibiców o pozyskaniu Aleksandra Khanina, który ma być dużym wzmocnieniem drużyny w nowych rozgrywkach. 
 
Na tym nie kończą się świetne informacje. Dojlidy po raz kolejny znalazły się w ścisłej krajowej czołówce pod względem szkolenia. Klub może poszczycić się drugim miejscem w ogólnopolskiej klasyfikacji klubowej, gdzie brane były pod uwagę osiągnięcia młodych zawodników i zawodniczek w sezonie 2018/2019.
 
- Punkty zobywa się za występy na mistrzostwach Polski w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów i młodzieżowców. W ubiegłym roku byliśmy na trzecim miejscu, teraz na drugim, a więc cały czas jesteśmy w ścisłej czołówce, mimo ogromnej konkurencji. Cieszymy się, że nasz klub znany jest z doskonałego szkolenia i że jest tak ważnym miejscem na tenisowej mapie Polski. To bardzo budujące - powiedział menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
Dojlidy zdobyły w tej klasyfikacji 155,50 pkt, ustępując tylko ZKS Zielona Góra (227,17 pkt). O skali sukcesu świady fakt, że za naszymi plecami uplasowały się utytułowane kluby, takie jak KU AZS EU Wrocław, Energa KTS Toruń, Bogoria Grodzisk Mazowiecki czy KS AZS AWFiS Gdańsk.
 
- To efekt polityki klubu. Widzimy, że kierunek, w którym idziemy, jest słuszny. Dbamy o młodzież, jej wykształcenie i przyszłość. Jesteśmy znany od lat z wysokiej jakości szkolenia i ta klasyfikacja tylko to potwierdza. Drugie miejsce w kraju nie jest dziełem przypadku - dodaje Anchim.
 
Największy wkład w sukces mieli medaliści mistrzostw Polski - Michalina Górska, Aleksandra Jarkowska, Kamila Gryko, Przemysław Walaszek oraz Paweł Piszczatowski. Jednak szkoleniem w naszym klubie objęte są wszystkie grupy wiekowe, w których mamy utalentowaną młodzież i stąd miejsce na podium w ogólnokrajowej klasyfikacji.
 
Jednocześnie przypominamy, że XVII LO wraz z klubem UKS Dojlidy Białystok prowadzą nabór do klasy nabór do klasy sportowej w dyscyplinie tenis stołowy, badminton i siatkówka w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego dla chłopców i dziewczynek z rocznika 2005 (I klasa liceum).
 
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: