Aktualności

Lotto Superliga Cup: Finał był blisko

Marek Badowski zwyciężył w turnieju Lotto Superliga Cup rozgrywanym w niedzielę, w studiu TVP Sport. Tenisista Dojlid Białystok Wang Zeng Yi udział w imprezie zakończył w półfinale, gdzie przegrał z Danielem Górakiem 21:24.
 
To pierwsza pingpongowa impreza po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Uczestniczyło w niej ośmiu zawodników – sześciu Polaków i dwóch obcokrajowców, którzy rywalizowali systemem pucharowym. Spotkania rozgrywane były na czas, a każdy mecz będzie trwał 12 minut. Zwyciężał zawodnik, który po zakończeniu ostatniej akcji miał na koncie więcej punktów.
 
W ćwierćfinale rywalem Wandżiego był Tomasz Lewandowski. Turniej w Warszawie potwierdził, że kapitan Dojlid ma patent na zawodnika z Rzeszowa. Wandżi kontrolował spotkanie od początku do końca i zwyciężył pewnie 22:16.
 
Zdecydowanie bardziej ekscytujący przebieg miał półfinałowy pojedynek, w którym Wandżi zmierzył się z Danielem Górakiem. Górak miał już przewagę sześciu punktów, ale Wandżi odrobił straty i nawet wyszedł na prowadzenie 22:20. Wtedy Górak pokazał większą precyzję w pięciu kolejnych akcjach, a mecz zakończył efektownym atakiem backhandowym.
 
Pogromca Wandżiego w finale turnieju przegrał wyraźnie 16:32 z Markiem Badowskim (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki).
 
Wyniki Lotto Superliga Cup
 
ćwierćfinały:
Daniel Górak – Samuel Kulczycki 25:23
Tomasz Lewandowski – Wang Zeng Yi 16:22
Pavel Sirucek – Han Qiyao 27:20
Maciej Kubik – Marek Badowski 22:24
 
półfinały:
Daniel Górak – Wang Zeng Yi 24:21
Pavel Sirucek – Marek Badowski 21:25
 
finał:
Daniel Górak – Marek Badowski 16:32
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: