Lotto Superliga Cup: Finał był blisko

Marek Badowski zwyciężył w turnieju Lotto Superliga Cup rozgrywanym w niedzielę, w studiu TVP Sport. Tenisista Dojlid Białystok Wang Zeng Yi udział w imprezie zakończył w półfinale, gdzie przegrał z Danielem Górakiem 21:24.

To pierwsza pingpongowa impreza po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Uczestniczyło w niej ośmiu zawodników – sześciu Polaków i dwóch obcokrajowców, którzy rywalizowali systemem pucharowym. Spotkania rozgrywane były na czas, a każdy mecz będzie trwał 12 minut. Zwyciężał zawodnik, który po zakończeniu ostatniej akcji miał na koncie więcej punktów.

W ćwierćfinale rywalem Wandżiego był Tomasz Lewandowski. Turniej w Warszawie potwierdził, że kapitan Dojlid ma patent na zawodnika z Rzeszowa. Wandżi kontrolował spotkanie od początku do końca i zwyciężył pewnie 22:16.

Zdecydowanie bardziej ekscytujący przebieg miał półfinałowy pojedynek, w którym Wandżi zmierzył się z Danielem Górakiem. Górak miał już przewagę sześciu punktów, ale Wandżi odrobił straty i nawet wyszedł na prowadzenie 22:20. Wtedy Górak pokazał większą precyzję w pięciu kolejnych akcjach, a mecz zakończył efektownym atakiem backhandowym.

Pogromca Wandżiego w finale turnieju przegrał wyraźnie 16:32 z Markiem Badowskim (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Wyniki Lotto Superliga Cup

ćwierćfinały: