Aktualności

Wandżi poznał rywali

Poznaliśmy ćwierćfinałowe pary pokazowego turnieju Lotto Superliga Cup. W 1/4 finału kapitan Dojlid Białystok Wang Zeng Yi zmierzy się z Tomaszem Lewandowskim.
 
W zawodach wystartuje w sumie ośmiu zawodników i dwie zawodniczki. Oprócz Wandżiego w niedzielnych zmaganiach w siedzibie Telewizji Publicznej wystąpią także Marek Badowski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Daniel Górak, Tomasz Lewandowski, Czech Pavel Sirucek i Chińczyk Han Qiyao. Turniej ma charakter promocyjny.
 
– Wszystkie pomysły, które promują tenis stołowy są dobre. Cieszę się, że pokażemy ludziom w Polsce jak wygląda tenis stołowy na poziomie profesjonalnym - mówi Wang Zeng Yi.
 
Były złoty medalista mistrzostw Europy w grze podwójnej w ćwierćfinale turnieju zmierzy się z Tomaszem Lewandowskim. Wandżi ma raczej dobre wspomnienia z pojedynków z rzeszowianiem. W 2013 roku podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski pokonał Lewandowskiego 4:1 w półfinale turnieju. Na swoją korzyść rozstrzygał również mecze z tym rywalem w ostatnich sezonach Lotto Superligi.
 
Zwycięzca tego starcia w półfinale zagra z lepszym z pary Daniel Górak - Samuel Kulczycki.
 
– Cztery mega ciekawe pojedynki, w których nie potrafię wskazać stuprocentowego faworyta. W niedzielę będziemy mieli okazję zobaczyć bardzo ciekawy tenis stołowy – podsumował losowanie par ćwierćfinałowych Marek Zalewski, Członek Zarządu PZTS.
 
Niedzielny turniej LOTTO Superliga Cup rozpocznie się o godzinie 15:45, a bezpośrednią transmisję z Warszawy przeprowadzi TVP Sport. 
 
Pary ćwierćfinałowe LOTTO Superliga Cup:
Daniel Górak – Samuel Kulczycki
Tomasz Lewandowski – Wang Zeng Yi
Pavel Sirucek – Han Qiyao
Maciej Kubik – Marek Badowski
 
Zawodników Dojlid w rozgrywkach Lotto Superligi wspiera Miasto Białystok
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: