Aktualności

Khanin ostrzy zęby na starcie z Dyjasem

Nowy tenisista Dojlid Białystok Aleksander Khanin nie może doczekać się startu rozgrywek Lotto Superligi. - Mamy bardzo dobrą drużynę, więc spodziewam się włączenia do walki o najwyższe miejsca. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi - mówi Białorusin.
 
Aleksander Khanin poprzednio grał w Dojlidach w latach 2015-2017. W pierwszym sezonie wywalczył z drużyną awans, w kolejnym zaś zajął 5. miejsce w Lotto Superlidze. W składzie Dojlid występowali wówczas Wang Zeng Yi, Paweł Płatonow i Ho Kwan Kit z Hongkongu.
 
- Po wyjeździe z Polski rywalizowałem w drugiej lidze niemieckiej i dużo trenowałem w znanym ośrodku w Saarbruecken. Ale były też problemy proceduralne związane z wizą pracowniczą, co sprawiło, że przeniosłem się do Włoch - opowiada Khanin. - Teraz wracam do Białegostoku i jestem z tego zadowolony. Cieszę się, że w LOTTO Superlidze rozgrywany jest debel. Chciałbym grać w parze z byłym mistrzem i wicemistrzem Europy Wang Zeng Yi, ale nie zapominajmy, że w składzie są też Li Yongyin i Piotr Michalski. Na treningach zobaczymy, które ustawienie będzie najlepsze.
 
Khanin wspomina z uśmiechem na ustach swój pierwszy pobyt w Białymstoku. Dał się poznać jako bardzo utalentowany zawodnik i profesjonalista. Już jako junior pokonał cenionych tenisistów, na czele z Lucjanem Błaszczykiem czy Patrykiem Chojnowskim. Teraz wraca do Polski z wielkim bagażem doświadczeń.
 
- Szczególnie zapamiętałem zwycięstwo z Patrykiem Chojnowski w Działdowie, gdzie było wielu kibiców i panowała fantastyczna atmosfera. Ale pozostały wygrane też sprawiły mi wiele radości. Jeśli chodzi o kolejne rozgrywki, mamy bardzo dobrą drużynę, więc spodziewam się włączenia do walki o najwyższe miejsca. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi - dodaje Khanin.
 
Khanin w kadrze narodowej Białorusi zadebiutował w wieku 15 lat. W 2014 roku, podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w portugalskiej Lizbonie, reprezentacja z nim w składzie zdobyła brązowy medal. W drodze po podium Białoruś pokonała Polskę 3:2. Khanin pokonał wówczas 3:2 Jakuba Dyjasa, który w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Dekorglassu Działdowo.
 
- Bardzo dobrze pamiętam mecz z Polską w Lizbonie w 2014 roku w drużynowych Mistrzostwach Europy. Przegrywaliśmy 0:2, by ostatecznie zwyciężyć 3:2. Doprowadziłem do remisu po wygranej 3:2 z Kubą Dyjasem, a w ostatnim pojedynku Paweł Płatonow pokonał Roberta Florasa 3:2. Zresztą Jewgienij Szczetinin też wygrał 3:2 z Danielem Górakiem. A co do rywalizacji z Jakubem Dyjasem, później nigdy się nie spotkaliśmy w oficjalnych zawodach. W następnym sezonie LOTTO Superligi będę miał bardzo dobrą okazję, aby z nim zagrać po latach i sprawdzić swoje umiejętności - kończy Khanin.
 
Zawodników Dojlid w rozgrywkach Lotto Superligi wspiera Miasto Białystok
 
Fot. Robert Kruk
 
Wypowiedzi: Lotto Superliga
 

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: