Kapitan wierzy w mistrzostwo Polski

Kapitan i grający trener Dojlid Białystok Wang Zeng Yi opowiedział o powrocie do treningów po kilkumiesięcznej przerwie i przewidywaniach na zbliżający się nowy sezon Lotto Superligi.

Koronawirus storpedował świat sportu. Skutki pandemii odczuli również tenisiści stołowi w Polsce. Rozgrywki Lotto Superligi zostały zakończone przedwcześnie. W czasie przerwy zdecydowana większość zawodników trenowała w domu. Były to głównie ćwiczenia siłowe, stabilizacyjne i rozciągające.

- W tym ciężkim okresie również postawiłem na domowy trening. Ale trening w domu nie zastąpi ćwiczeń przy stole na sali. Już po kilku dniach tęskniłem za odbijaniem piłeczki - mówi Wandżi, który 24 czerwca skończy 37 lat.

Były reprezentant Polski przyznaje, że po raz pierwszy w jego karierze przerwa od treningów trwała tak długo.

- Czekałem grzecznie na decyzję rządu w sprawie otwarcia sal treningowy. Kiedy taka możliwość się pojawiła, chętnie z niej skorzystałem. Powrót do optymalnej formy jest bardzo ciężki. Najgorzej jest pod względem fizycznym i technicznym. Ta przerwa zrobiła swoje. Mam nadzieję, że z każdym tygodniem będzie lepiej - opowiada były mistrz Europy w deblu.

Lider Dojlid w nowych rozgrywkach Lotto Superligi cieszy się na myśl o ponownej współpracy z Aleksandrem Khaninem, który wraca do Białegostoku po czterech latach.

- W Dojlidach graliśmy razem w jednym sezonie. Wtedy nie był jeszcze doświadczonym zawodnikiem. Przez to przegrał kilka pojedynków, które rozgrywały się „na styku”. Teraz zrobił ogromny postęp i myślę, że będzie bardzo dużym wzmocnieniem naszej drużyny - uważa Wandżi.

Grający trener białostockiego zespołu ma bardzo ambitne cele. Jego zdaniem Dojlidy w tym składzie personalnym będą liczyć się w walce o najwyższe miejsca, nawet o mistrzostwo Polski.

- Myślę, że jesteśmy w stanie tego dokonać, o ile Lio nie będzie miał problemów wizowych w związku z jego wyjazdami do Chin. Mam nadzieję, że połączenie młodości z rutyną stworzy wybuchową mieszankę. Wszystko zweryfikuje jednak liga - kończy Wang Zeng Yi.

Zawodników Dojlid w rozgrywkach Lotto Superligi wspiera Miasto Białystok

Fot. Robert Kruk