Aktualności

Wandżi wystąpi w Lotto Superliga Cup

W niedzielę, 31 maja w siedzibie TVP Sport odbędzie się turniej tenisa stołowego Lotto Superliga Cup. W zawodach weźmie udział kapitan Dojlid Białystok - Wang Zeng Yi.
 
- To będzie turniej promocyjny, ale będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Stęskniłem się za rywalizacją przy stole. Najważniejsze jednak, aby wszystko przebiegło bez żadnych kontuzji. Powrót do treningów nie jest łatwy - mówi Wandżi.
 
W turnieju zagrają czołowi tenisiści stołowi LOTTO Superligi, uzdolniona młodzież i finalistki ostatnich Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej w Białymstoku. Oprócz Wandżiego, w siedzibie TVP Sport zaprezentują się, finalista Polish Open z ubiegłego roku – Marek Badowski i aktualny Mistrz Europy juniorów w grze mieszanej – Samuel Kulczycki. Ponadto w zawodach zagrają także Tomasz Lewandowski, Maciej Kubik, Daniel Górak oraz zagraniczni zawodnicy występujący w LOTTO Superlidze – Han Qiyao i Pavel Sirucek. W jedynym pojedynku kobiet w LOTTO Superliga Cup zmierzą się Natalia Bajor i Paulina Krzysiek, które kilkanaście tygodni temu rywalizowały ze sobą w finale IMP w Białymstoku.
 
W turnieju pojedynki będą rozgrywane na czas, a każdy mecz będzie trwał 12 minut (w co wliczona jest minutowa rozgrzewka przed meczem oraz minutowa przerwa w połowie spotkania). Czas podczas spotkań będzie odliczany przez zegar widoczny dla zawodników, sędziego oraz widzów przed telewizorami. Spotkania będą toczyć się dokładnie do końca ustalonego czasu. Wygrywa zawodnik, który po zakończeniu ostatniej akcji będzie miał na koncie więcej punktów.
 
Turniej LOTTO Superliga Cup wśród mężczyzn będzie składał się z czterech ćwierćfinałów (losowanie drabinki turniejowej w sobotę 30. maja), dwóch półfinałów i pojedynku finałowego. W gronie kobiet odbędzie się tylko mecz finałowy.
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: