Khanin: Chcę dać wiele pozytywnego

- W Dojlidach chcę wykorzystać swój potencjał maksymalnie. Kiedy pojawiło się pytanie o kolejny sezon, pomyślałem sobie, że powrót tutaj będzie dla mnie najlepszą opcją - mówi Aleksander Khanin.

Białorusin podpisał w poniedziałek roczny kontrakt z Dojlidami Białystok. Dla niego to powrót do klubu, w którym spędził dwa sezony i wypłynął na szerokie wody.

- Cieszę się, że wróciłem do Dojlid. Grałem w tym klubie przez dwa lata i mam same dobre wspomnienia związane z pobytem w Białymstoku. Pamiętam, że były to dwa fajne sezony. W pierwszym wygraliśmy pierwszą ligę i awansowaliśmy do Superligi. Następne rozgrywki były dla nas równie udane. Wygraliśmy wiele meczów, mimo że rywale byli bardzo silni - przypomina Khanin.

Aleksander zdradza, że rozmowy dotyczące jego powrotu nie trwały długo. Zawodnik nie zastanawiał się zbyt długo nad propozycją gry dla Dojlid.

- Przez ostatnie dwa sezony grałem we włoskim klubie Apuania Carrara. Uświadomiłem sobie, że chcę grać w silniejszej lidze. Zawsze utrzymywałem dobre relację z Dojlidami. Kiedy pojawiło się pytanie o kolejny sezon, pomyślałem sobie, że powrót tutaj będzie dla mnie najlepszą opcją. Rozmowy nie trwały długo - twierdzi Khanin.

22-latek od tego roku jest reprezentantem Białorusi w kadrze seniorów. Wcześniej grał w juniorskiej kadrze tej reprezentacji.

- Wyniki są różne. W ciągu ostatnich kilku sezonów były zwycięstwa i porażki. Jestem pewien, że z każdym meczem zdobywam doświadczenie i staje się silniejszy. Mam nadzieję, że to doświadczenie pomoże mi w przyszłym sezonie dać wiele pozytywnego w Dojlidach - przekonuje Aleksander.

Zdaniem Khanina zespół Dojlid w przyszłym sezonie Lotto Superligi ma szansę poprawić wynik z poprzednich rozgrywek, kiedy zajął czwarte miejsce.

- W Dojlidach chcę wykorzystać swój potencjał maksymalnie. Mamy bardzo dobry zespół. Nazwałbym to mieszanką doświadczenia i młodości. Wandżi i Lio pokazali w poprzednich sezonach, że prezentują wysoki poziom. Razem możemy walczyć o najwyższe miejsca - kończy Khanin.

Fot. Robert Kruk