Aktualności

Kapitan z nowym kontraktem

Kapitan i grający trener Wang Zeng Yi przedłużył kontrakt z Dojlidami Białystok. Nowa umowa „Wandżiego” z podlaskim klubem obowiązywać będzie do końca następnego sezonu.
 
Prowadzony przez „Wandżiego” zespół - na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego - z dorobkiem 34. punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli Lotto Superligi i jest na dobrej drodze do walki o medale mistrzostw Polski. 37-letni były reprezentant Polski w trwających rozgrywkach wygrał 16 pojedynków, co plasuje go na ósmej pozycji w rankingu indywidualnym ligi. Zwłaszcza ostatnie tygodnie są dla niego bardzo udane.
 
- „Wandżi” przychodził do Białegostoku cztery lata temu jako jeden z najlepszych polskich tenisistów stołowych. Od tego czasu wiele się nie zmieniło - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim. - Bardzo się cieszymy, że przedłużyliśmy z nim kontrakt. Jesteśmy zadowoleni z jego gry i postawy. Oprócz tego, że jest świetnym zawodnikiem, to również dobrym duchem drużyny. To prawdziwy kapitan, ciągnący zespół i udzielający rad młodszym kolegom i koleżankom.
 
Negocjacje w sprawie nowego kontraktu nie trwały długo, bowiem Wang Zeng Yi zżył się z Dojlidami i Białymstokiem.
 
- Formalności związane z nowym kontraktem załatwiliśmy w ciągu tygodnia. Byłem pewny, że chcę zostać w Dojlidach. Klub jest profesjonalnie zarządzany i wypłacalny, co jest bardzo ważne dla zawodnika - przekonuje „Wandżi”.
 
Przypomnijmy, że wcześniej nową umowę z Dojlidami, obowiązującą również do końca następnego sezonu, podpisał Chińczyk Yongyin Li. W przyszłych rozgrywkach barw białostockiego zespołu nie będzie bronił natomiast Przemysław Walaszek, który przeniesie się do Energi Manekin Toruń.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: