Aktualności

Strefa medalowa na wyciągnięcie ręki

Dojlidy Białystok odniosły jedenaste zwycięstwo w tym sezonie Lotto Superligi. Tym razem nasi tenisiści pokonali 3:1 we własnej hali AZS AWFiS Balta Gdańsk. Po tym zwycięstwie białostoczanie są już niemal pewni gry w rundzie play-off.
 
To był udany weekend dla zawodników Dojlid, którzy w dwóch meczach ligowych zdobyli cztery punkty. Najpierw niespodziewanie postawili się liderowi tabeli PKS Kolpingowi Frac Jarosław, dopisując do swojego dorobku jedno „oczko” za porażkę 2:3, a potem pewnie ogrywając zespół z Pomorza. Bohaterem drużyny z Białegostoku okazał się Wang Zeng Yi.
 
W piątek grający trener Dojlid wywalczył komplet punktów w starciu z liderem z Jarosławia, a w sobotę odniósł dwa zwycięstwa w konfrontacji z gdańskimi akademikami. „Wandżi” najpierw pokonał Tomasza Tomaszuka 3:0, a następnie wicemistrza Polski w grze pojedynczej – Patryka Chojnowskiego. Dwa punkty byłego reprezentanta Polski oraz jeden Li Yongyin dały nam cenne zwycięstwo.
 
Nasza drużyna wykorzystała potknięcie Polonii Bytom w Lęborku (porażka z miejscową Pogonią 2:3) i awansowała na czwarte miejsce w tabeli! Przed białostoczanami jeszcze dwa spotkania - właśnie z Polonią u siebie (16 kwietnia o godz. 12) i Pogonią na wyjeździe (19 kwietnia o godz. 16). Żeby być pewnym miejsca w pierwszej szóstce tabeli po ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, białostoczanie muszą jeden z tych meczów wygrać.
 
AZS AWFiS Balta Gdańsk - Dojlidy Białystok 1:3 (mecz rozegrano w Białymstoku).
Patryk Chojnowski - Przemysław Walaszek 3:0 (11:6, 11:7, 11:7);
Tomasz Tomaszuk - Wang Zeng Yi 0:3 (6:11, 10:12, 6:11);
Bartosz Such - Yongyin Li 0:3 (5:11, 5:11, 7:11);
Patryk Chojnowski - Wang Zeng Yi 1:2 (11:6, 8:11, 6:11).
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: