Aktualności

Przeszli przez Wartę

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli tenisiści stołowi Dojlid. Białostoczanie w 16. kolejce Lotto Superligi pokonali na wyjeździe 3:1 outsidera tabeli Wartę Kostrzyn nad Odrą.
 
W ostatnim czasie Dojlidy Białystok grały w kratkę. Zwycięstwa przeplatały porażkami. Zespół nie potrafił zbudować serii wygranych, która mogła wywindować go w górę tabeli. Do zmiany tego trendu doszło w niedzielę. Po czwartkowej wygranej nad Olimpią-Unią Grudziądz 3:1 podopieczni grającego trenera Wang Zeng Yi dołożyli kolejny komplet punktów w odległym Kostrzynie.
 
O zwycięstwie Dojlid przesądziły dwa indywidualne zwycięstwa Yongyin Li i jedno Wandżiego. O ile młody Chińczyk bez straty seta rozprawił się ze Sławomirem Doszem i Jakubem Masłowskim, o tyle kapitan białostockiego zespołu miał pewne problemy w starciu z Danielem Bąkiem. Dwa pierwsze sety wygrane przez tenisistę Dojlid do 4 i 3 nie zwiastowały żadnych emocji w tym spotkaniu. Później nastąpiło jednak pewne rozprężenie w szeregach białostockiego szkoleniowca, który dwie kolejne partie przegrał 13:15 i 10:12. Na szczęście w piątej odsłonie Wandżi nie pozostawił już złudzeń rywalowi, zwyciężając ją 11:6.
 
Przemysław Walaszek pozostaje w tym sezonie z jednym indywidualnym zwycięstwem. Szansę na kolejną wygraną zaprzepaścił w starciu z Jakubem Masłowskim. W tym przypadku sprawdziło się stare porzekadło mówiące o niewykorzystanych okazjach, które się mszczą. W trzecim secie przy prowadzeniu 2:1 Walaszek miał piłkę meczową. 20-latek zmarnował ją, a po chwili wiatr w żagle złapał jego rywal, który wygrał nie tylko tę odsłonę (18:16), ale również piątą (11:8), decydującą o wyniku całego meczu.
 
Teraz przed naszymy tenisistami dwa tygodnie przerwy. Kolejny mecz Dojlidy rozegrają 23 lutego. Wówczas do Białegostoku przyjedzie mistrz Polski i uczestnik tegorocznej Ligi Mistrzów - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.
 
Warta Kostrzyn nad Odrą - Dojlidy Białystok 1:3.
Jakub Masłowski - Przemysław Walaszek 3:2 (8:11, 11:7, 8:11, 18:16, 11:8);
Sławomir Dosz - Yongyin Li 0:3 (7:11, 7:11, 4:11);
Daniel Bąk - Wang Zeng Yi 2:3 (4:11, 3:11, 15:13, 12:10, 6:11);
Jakub Masłowski - Yongyin Li 0:2 (5:11, 4:11).
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: