Aktualności

Nie ma miejsca na pomyłkę

Po meczach męskiej drużyny w Lotto Superlidze przyszedł czas na spotkanie tenisistek Asterm Dojlidy Białystok w kobiecej ekstraklasie. W sobotę (godz. 16) podopieczne Tatiany Dołgonosowej zmierzą się we własnej hali z sąsiadującą w tabeli Bronowianką Kraków.
 
Zawodniczki Asterm Dojlidy Białystok wracają do gry o ligowe punkty po blisko miesięcznej przerwie. Ostatni mecz białostoczanki rozegrały 10 stycznia. Wówczas w wyjazdowym starciu z Polmlekiem Lidzbark Warmiński przegrały 2:3. Dzięki jednemu punktowi zdobytemu przeciwko Polmlekowi drużyna Asterm Dojlidy zachowała miejsce tuż nad kreską. 
 
Dojlidy do końca walczyć będą o utrzymanie się w ekstraklasie kobiet. Jednym z głównych rywali białostoczanek w tej walce jest zespół Bronowianki Kraków, który zgromadził tyle samo oczek, ale w tabeli plasuje się pozycję niżej ze względu na gorszy bilans setów. Stawka sobotniego meczu będzie zatem bardzo duża.
 
- Wynik tego spotkania może mieć ogromne znaczenie w kontekście utrzymania. Nie ma miejsca na pomyłkę. Bardzo potrzebujemy kompletu punktów, dlatego dziewczyny będą zmobilizowane - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim. - Mieliśmy nadzieję, że na ten mecz przyjdzie nasza Chinka Yuhan Ma. Niestety, panujący w Chinach koronawirus zatrzymał Ma w kraju. Jesteśmy osłabieni.
 
W meczu z Bronowianką zobaczymy Katarzynkę Grzybowską-Franc, Julię Jackowską i Darię Kisiel. Ostatnia z nich wystąpi świeżo po zawodach w Hiszpanii. Sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać m.in. z Michaliny Górskiej, która przebywa na turnieju Grand Prix Polski Juniorów w Luboniu.
 
Początek meczu o godz. 16 w hali Zespołu Szkół Rolnicznych przy ul. Suchowolca 26. Wstęp jest wolny.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: