Aktualności

Udana rehabilitacja

Tenisiści Dojlid Białystok odnieśli siódme zwycięstwo w tym sezonie Lotto Superligi. Podlasianie pokonali u siebie 3:1 Olimpię-Unię Grudziądz i awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli.
 
Zwycięstwo, porażka, zwycięstwa, porażka i zwycięstwo - tak w ostatnich tygodniach wyglądają wyniki białostockich tenisistów. Efektem tego jest balansowanie na granicy strefy miejsc, które dają prawo gry o medale w fazie play-off. Po poniedziałkowej przegranej z Energą Manekin Toruń 1:3 Dojlidy z niej wypadły. Aby znów znaleźć się w gronie sześciu najlepszych zespołów, musiały odnieść zwycięstwo w starciu z zespołem z Grudziądza przed własną publicznością. Ten cel udało im się spełnić bez większych kłopotów.
 
Komplet punktów zapewnił gospodarzom ponownie znakomity w tym sezonie Li Yongyin, który rozpoczął i zakończył marsz po triumf białostockiego zespołu. 21-letni Chińczyk w meczu otwarcia pokonał Jana Zadeckiego 3:1, a w ostatniej grze rozprawił się z Koreańczykiem - Park Jeongwoo 2:1. To właśnie na konfrontację Azjatów kibice zgromadzeni w białostockiej hali czekali najbardziej. Odpowiednio trzeci i piąty zawodnik rankingu indywidualnego ekstraklasy zaprezentowali ciekawy tenis, ale ostatecznie to zawodnik Dojlid potwierdził swoją wyższość nad rywalem. Dla Lio były to już 15. i 16. zwycięstwa w obecnych rozgrywkach.
 
Swoją ciegiełkę do triumfu białostoczan dołożył grający trener i kapitan Wang Zeng Yi, który pokonał 3:1 Szymona Malickiego. Honorowy punkt dla ekipy z Grudziądza padł łupem Jeongwoo, który w trzech szybkich setach ograł Przemysława Walaszka.
 
Kolejny mecz Dojlidy Białystok rozegrają w najbliższą niedzielę, kiedy zmierzą się na wyjeździe z ostatnią w tabeli Wartą Kostrzyn nad Odrą. Początek meczu o godz. 16. 
 
Dojlidy Białystok - Olimpia-Unia Grudziądz 3:1. 
Li Yongyin - Jan Zadecki 3:1 (11:3, 11:7, 6:11, 11:5); 
Przemysław Walaszek - Park Jeongwoo 0:3 (7:11, 7:11, 7:11); 
Wang Zeng Yi - Szymon Malicki 3:1 (11:8, 8:11, 11:6, 11:7); 
Li Yongyin - Park Jeongwoo 2:1 (6:11, 11:2, 11:5).
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: