Aktualności

Białystok stolicą tenisa stołowego

Już za niecały miesiąc (28.01-01.03.2020) Białystok stanie się areną zmagań 88. mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Rywalizacja najlepszych zawodniczek i zawodników w naszym kraju wróci do stolicy Podlasia po dziewięciu latach przerwy.
 
Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym odbędą się w Białymstoku po raz czwarty. Ostatni raz krajowa elita tenisistek i tenisistów stołowych walczyła o medale w naszym mieście w 2011 roku. Wcześniej zaś w 2008 i 1963 r. 
 
- Starania o organizację tej imprezy w 2020 roku trwały bardzo długo i nie były łatwe. Ostatecznie Polski Związek Tenisa Stołowego przyznał nam organizację najważniejszej krajowej imprezy w tym roku, z czego jesteśmy bardzo dumni - mówi menadżer Dojlid Białystok, Piotr Anchim. - Zdecydowały takie kwestie jak doświadczenie i pozytywny klimat wokół klubu. Mi osobiście zależało na tym, aby tegoroczne mistrzostwa odbyły się tutaj, gdyż rzadko organizujemy turnieje o dużej randze. Powodem tego są obowiązki organizacyjne związane z drużynami kobiet i mężczyzn w ekstraklasie, szkółkami oraz Białostocką Ligą Sportu. Cieszymy się, że polski związek po raz kolejnym nam zaufał. Zrobimy wszystko, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę święta tenisa stołowego.
 
W turniejach indywidualnych wystartuje 96 pingpongistów - 48 mężczyzn i 48 kobiet. To będzie prawdziwa trzydniowa bitwa wszystkich ze wszystkimi. Starych z młodymi, mieszkających i trenujących za granicą z zawodnikami polskiej ligi, medalistów z tymi, którzy wciąż marzą o podium.
 
Kibice będą mieli niepowtarzalną okazję podziwiania wszystkich najlepszych polskich tenisistów stołowych w jednym miejscu. Wśród pań faworytką do złotego medalu będzie Natalia Bajor. Zawodniczka KU AZS EU Wrocław bronić będzie tytułu wywalczonego w poprzednim roku w Gliwicach. Z kolei wśród mężczyzn wszystkie oczy będą skierowane na reprezentującego niemiecki Liebherr Ochsenhausen Jakuba Dyjasa. W Białymstoku pokrzyżować szyki spróbują Konrad Kulpa, Marek Badowski czy ubiegłoroczny mistrz Patryk Chojnowski.
 
Białystok reprezentować będzie aż sześciu tenisistów. W turnieju kobiet zobaczymy na pewno Katarzynę Grzybowską-Franc, Kamilę Gryko (obie z UKS Dojlidy Białystok) oraz Gabrielę Dyszkiewicz (ATS east rent Białystok). Nazwisko czwartej zawodniczki wyłoni finałowy turniej mistrzostw województwa podlaskiego, który odbędzie się 16 lutego. Z grona mężczyzn na razie pewny występu jest tylko Przemysław Walaszek (UKS Dojlidy Białystok). Jego klubowy trener Wang Zeng Yi o awans do turnieju powalczy przez wspomniane wcześniej kwalifikacje wojewódzkie.
 
Patroni medialni wydarzenia to Przegląd Sportowy, Kurier Poranny, BialystokOnline.pl, Bia24.pl, Polskie Radio Białystok oraz Eska Białystok.

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: