Aktualności

Zwycięstwo jest obowiązkiem

W najbliższy czwartek (godz. 12) tenisiści stołowi Dojlid Białystok rozegrają kolejny mecz w Lotto Superlidze. Podopieczni Wang Zeng Yi zmierzą się u siebie z Olimpią-Unią Grudziądz.
 
Jeszcze w poniedziałek białostoczanie rozgrywali w Toruniu swoje spotkanie w ramach 14. kolejki. Był to pierwszy mecz podlaskiego zespołu po trzytygodniowej przerwie w rozgrywkach. Nasi tenisiści nie będą dobrze wspominać tego występu, gdyż przegrali 1:3 z miejscową Energą Manekin. W efekcie spadli na ósme miejsce w tabeli Lotto Superligi. 
 
Napięty terminarz sprawił, że białostoczanie nie mogli zbyt długo rozpamiętywać tej przegranej. Okazja do rehabilitacji przyjdzie bowiem bardzo szybko. Trzy dni później Dojlidy o ligowe punkty zagrają we własnej hali z zespołem z Grudziądza.
 
- Takie mecze musimy wygrywać, jeśli marzymy o miejscu w pierwszej szóstce, aczkolwiek nie możemy lekceważyć rywali. Jesteśmy jednak faworytem tego meczu i zrobimy wszystko, aby trzy punkty zostały w Białymstoku - mówi „Wandżi”.
 
Olimpia-Unia przyjdzie do stolicy Podlasia opromieniona domowym zwycięstwem 3:2 z Polonią Bytom. W tym meczu wysoką formę po raz kolejny udowodnił filar ekipy z Grudziądza, Koreańczyk Park Jeongwoo. 23-latek z bilansem dwunastu zwycięstw i trzech porażek zajmuje 5. miejsce w rankingu indywidualnym Lotto Superligi. Pozycję wyżej plasuje się Yongyin Li. Właśnie na bezpośredni pojedynek tych tenisistów wszyscy najbardziej zacierają ręce.
 
Kibice białostockiego klubu nie mieliby nic przeciwko temu, aby powtórzył się wynik z pierwszego meczu między tymi drużynami. Dojlidy triumfowały w Grudziądzu 3:1. Dwa punkty padły łupem Lio, a swoją cegiełkę w postaci jednego zwycięstwa dołożył też „Wandżi”.
 
Mecz Dojlidy Białystok - Olimpia-Unia Grudziądz odbędzie się w hali Zespołu Szkół Rolnicznych przy ul. Suchowolca. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. Wstęp jest wolny.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: