Porażka na początek maratonu

Dojlidy Białystok przegrały 1:3 na wyjeździe z Energą Manekin Toruń w 14. kolejce Lotto Superligi. Gospodarze odnieśli zwycięstwo głównie dzięki znakomitej postawie Japończyka - Taimu Arinobu.

To druga porażka białostockiego zespołu z Energą w obecnych rozgrywkach. W pierwszej rundzie Dojlidy także przegrały przed własną publicznością 2:3. Wówczas wynik był sprawą otwartą i trudno było przewidzieć, który zespół zwycięży. W rewanżu Podlasianie już tak wysoko nie zawiesili poprzeczki swoim rywalom.

Honorowy punkt dla Dojlid zdobył Yongyin Li. 19-letni Chińczyk dość łatwo pokonał Konrada Kulpę 3:0 (11:8, 11:7, 7:11). Tym samym doprowadził do wyrównania w całym spotkaniu 1:1, bowiem wcześniej swój mecz przegrał Wang Zeng Yi. Kapitan i grający trener białostockiego zespołu stoczył zacięty bój z Arinobu. Ostatecznie musiał jednak uznać wyższość Japończyka 0:3 (11:8, 12:10, 18:16).

Lwi pazur pokazał Przemysław Walaszek, który zdołał ugrać jednego seta w starciu z Tomaszem Kotowskim. Zawodnik Dojlid mógł nawet powalczyć o coś więcej. Zabrakło jednak odrobiny szczęścia w pierwszym secie, przegranym przez Walaszka dopiero na przewagi 11:13.

Szansa Dojlid na jakąkolwiek zdobycz punktową przekreśliła porażka Lio z Arinobu 1:2. Początek tego pojedynku zapowiadał się obiecująco dla Chińczyka, który w pierwszej odsłonie zwyciężył gładko 11:3. Jak się okazało, był to chwilowy przestój w grze zawodnika Energii. Jego łupem padły kolejne dwa sety (15:13, 11:6) i całe spotkanie.

Po tej porażce Dojlidy spadły na ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 19. punktów. Kolejny mecz podopieczni „Wandżiego” rozegrają już w najbliższy czwartek. Wówczas zmierzą się we własnej hali z Olimpią-Unią Grudziądz. Początek o godz. 12.

Energa Manekin Toruń – Dojlidy Białystok 3:1.
Taimu Arinobu – Wang Zeng Yi 3:0 (11:8, 12:10, 18:16);
Konrad Kulpa – Li Yongyin 0:3 (8:11, 7:11, 7:11);
Tomasz Kotowski – Przemysław Walaszek 3:1 (13:11, 10:12, 11:9, 11:8);
Taimu Arinobu – Li Yongyin 2:1 (3:11, 15:13, 11:6).

Fot. Robert Kruk