Aktualności

Luty miesiącem prawdy

Tenisiści Dojlid Białystok wracają do gry o ligowe punkty. W najbliższy poniedziałek (godz. 18) podlaski zespół zmierzy się na wyjeździe z Energą Manekin Toruń.
 
Ze względu na drużynowe kwalifikacje olimpijskie w portugalskim Gondomar przerwa w rozgrywkach Lotto Superligi trwała trzy tygodnie. Białostoczanie swój ostatni mecz w lidze rozegrali 12 stycznia. Wówczas pokonali 3:1 we własnej hali Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz. Z kolei dwa dni wcześniej ulegli 0:3 w Rzeszowie miejscowej Politechnice Fibrain AZS. Po 13 seriach gier Dojlidy zajmują w ligowej tabeli siódme miejsce z dorobkiem 19. punktów. Tyle samo oczek mają jednak na koncie szósty AZS AWFiS Balta Gdańsk oraz właśnie Energa, która plasuje się na piątej pozycji. Zatem stawka tego spotkania będzie bardzo wysoka.
 
- Rzeczywiście, można powiedzieć, że to może być mecz o wszystko. Zarówno Energa, jak i my walczymy o miejsca 1-6. Na pewno nikt się nie położy. Możemy spodziewać się zaciętego spotkania - mówi grający trener i kapitan Dojlid, Wang Zeng Yi.
 
Mecz z Energą rozpocznie intensywny miesiąc, w którym białostoccy tenisiści rozegrają aż pięć spotkań. Następne z Olimpią-Unią Grudziądz (6 lutego u siebie), Wartą Kostrzyn (9 lutego na wyjeździe), Dartom Bogorią Grodzisk Mazowieckie (23 lutego u siebie) oraz Dekorglassem Działdowo (25 lutego na wyjeździe). Od wyników tych starć może więc zależeć, czy Dojlidy znajdą się w górnej szóstce, która wiosną walczyć będzie w rundzie play-off o miejsca medalowe.
 
- Dlatego była też dłuższa przerwa, aby wejść w ten najważniejszy okres będąc świeżym. Ciężko trenowałem, żeby być w odpowiedniej dyspozycji i mam nadzieję, że spełnimy cel. Nasze szanse na awans do grupy mistrzowskiej oceniam 60 do 40 - kończy Wandżi.
 
Rozpoczęcie wymagającego okresu od zwycięstwa może mocno uskrzydlić naszych zawodników. Tym bardziej, że Dojlidy mają do wyrównania rachunki z pierwszego meczu z toruńską ekipą. Energa wygrała w Białymstoku 3:2. Wówczas dwa punkty dla gospodarzy zdobył Yongyin Li. W decydującej grze debel Wang Zeng Yi/Przemysław Walaszek uległ jednak 0:2 parze Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: