Aktualności

Wychowankowie są przyszłością Dojlid

 

Młodzi, utalentowani i pracowici. Nasi wychowankowie od kilku lat z powodzeniem reprezentują Dojlidy Białystok na turniejach rangi mistrzowskiej.
 
Klub nie może istnieć bez wychowanków i odwrotnie - to żelazna zasada każdej drużyny, która nastawiona jest na sukces długofalowy. W Dojlidach wiedzą o tym bardzo dobrze zarządzający klubem, którzy na każdym kroku podkreślają jak istotną rolę odgrywa szkolenie kolejnych pokoleń tenisistów i tenisistek stołowych. 
 
Najważniejszą rolę w rozwoju młodych sportowców odgrywają kompetentni i wykwalifikowani trenerzy. Pod tym względem Dojlidy mogą stanowić wzór dla wielu klubów nie tylko w województwie podlaskim, ale również w innych regionach Polski. W historycznym dla nas sezonie 2019/2020 jeszcze bardziej zadbaliśmy o to, aby postawić na wykwalifikowanych trenerów, przez co nigdy wcześniej nie posiadaliśmy tak bogatej kadry szkoleniowej.
 
- Dbamy o to, aby do każdego zawodnika rozpoczynającego swoją przygodę z tenisem stołowym, podchodzić indywidualnie. To pierwsza i kluczowa sprawa w początkowej fazie szkolenia dzieci - mówi Adrian Kozaczuk, trener dzieci z rocznika 2010 i 2011, uczeszczające do Szkół Podstawowych nr 28 i 52. 
 
Jego podopieczni już mogą pochwalić się wygranymi turniejami oraz medalami Granx Prix Województwa w kategorii żaków i młodzików. W przyszłości celem są wysokie miejsca w imprezach ogólnopolskich.
 
- Wszyscy mamy nadzieję, że te dzieci są przyszłością Dojlid Białystok. Grupa ciężko trenuje dwa razy dziennie i widać, że robi postęp z treningu na trening. Dla trenera nie ma nic przyjemniejszego od przyglądania się tym postępom. Jest kilku chłopców i kilka dziewczynek, którzy rokują bardzo dobrze - zapewnia Kozaczuk, który szkoleniem młodzieżowych grup w tenisie stołowym zajmuje się od ponad trzech lat. Trenerskiego fachu uczy się pod okiem Jerzego Grycana, byłego szkoleniowca kadr narodowych Polski i Australii oraz wychowawcy legendarnego Andrzej Grubby czy Leszka Kucharskiego.
 
- Nie trzeba być wybitnym zawodnikiem, żeby być dobrym trenerem. Wielu trenerów osiągało nawet światowe sukcesy, a nigdy nie byli zawodnikami tenisa, piłki nożnej czy boksu. Pod warunkiem, że wyciągnie się odpowiednie wnioski i będzie podchodzić profesjonalnie. My szkoleniowcy namłodszych musimy uważać na każde słowo i gest. Jednym nieodpowiedzialnym zachowaniem możemy zniechęcić dziecko do uprawiania sportu - uważa Adrian Kozaczuk. 
 
- Było dużo dzieci, które nie rokowały, ale nasza rola w tym, aby dzieci z pierwszego treningu schodziły szczęśliwe. Tylko w ten sposób można zachęcić dziecko do uprawiania sportu, a później - systematyczną pracą - podnosić poziom gry - kończy Kozaczuk.
 
Treningi w Szkole Podstawowej nr 28 odbywają się w następujących dniach i godzinach: Grupa początkująca (7-9 lat) - wtorek 15:30- 16:30 i czwartek 15:30-16:30 oraz Grupa zaawansowana - wtorek 17:30-19:00 i czwartek 17:30-19:00. Trener odpowiedzialny: Adrian Kozaczuk, tel. 533 448 096
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: