Najbliższy mecz

12 sekund

08-01-2021, godz: 19:00

Nieudany rewanż

Tenisiści stołowi Dojlid Białystok przegrali 0:3 na wyjeździe z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów w pierwszym meczu rundy rewanżowej Lotto Superligi. Po tej porażce zespół z Podlasia nie zdołał utrzymać miejsca w pierwszej szóstce ligowej tabeli.

Dla Dojlid to druga porażka z rzeszowskim zespołem w tym sezonie. Na inaugurację rozgrywek białostoczanie przed własną publicznością przegrali z tym rywalem 2:3. Do stolicy Podkarpacia udali się więc z nadzieją zrehabilitowania się za tamto niepowodzenie. Nie sprostali jednak temu zadaniu. Mimo chęci i woli walki, gospodarze gładko rozprawili się z białostoczanami. Wystarczy powiedzieć, że zawodnicy Dojlid w całym spotkaniu nie zdobyli choćby jednego seta.

Już na początku porażki „na sucho” doznał Yongyin Li, który nie był w stanie przeciwstawić się Singapurczykowi Pang Yew En Koen. W najbardziej zaciętej partii - trzeciej - lider Dojlid przegrał na przewagi 11:13. W pozostałych dwóch setach zdecydowanie górą był rywal, zwyciężając do 5 i 7.

Kolejne pojedynki także miały jednostronny przebieg. Zarówno Przemysław Walaszek, jak i Wang Zeng Yi przegrali swoje spotkania 0:3. Pierwszy z nich uległ Tomaszowi Lewandowskiemu, z kolei kapitan Dojlid musiał uznać wyższość Piotra Chodorowskiego.

Dojlidy okazję do rehabilitacji będą miały w najbliższą niedzielę. Wówczas w pierwszym meczu we własnej hali w 2020 roku białostoczanie zmierzą się z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Początek o godz. 16. Wstęp jest wolny.

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - Dojlidy Białystok 3:0.
Pang Yew En Koen - Yongyin Li 3:0 (11:5, 11:7, 13:11);
Tomasz Lewandowski - Przemysław Walaszek 3:0 (11:3, 12:10, 12:10);
Piotr Chodorowski - Wang Zeng Yi 3:0 (12:10, 15:13, 11:9).

Fot. Robert Kruk