Powtórzyć wynik z Narodowego

Zaledwie jeden dzień trwać będzie przerwa między dwoma pierwszymi meczami Dojlid Białystok w rundzie rewanżowej Lotto Superligi. Białostoczanie po piątkowym spotkaniu w Rzeszowie z Fibrain AZS Politechniką, w niedzielę zmierzą się we własnej hali z Gwiazdą Zooleszcz Bydgoszcz. W pierwszy meczu obu drużyn Dojlidy wygrały 3:1 podczas wydarzenia „Pingpongowy PGE Narodowy” w Warszawie.

Celem Dojlid w tym sezonie ekstraklasy jest awans do rundy play-off, liczącej sześć najlepszych drużyn. Bydgoszczanie również mają wysokie aspiracje i mają nadzieję, że zajmą miejsce w górnej części tabeli. Spotkanie w Białymstoku można więc śmiało określić starciem z gatunku tych o „sześć punktów”.

- Przedsezonowe prognozy mówiące o szansach poszczególnych ekip w tym sezonie sprawdziły się. Zarówno my, jak i Gwiazda byliśmy wymieniani w gronie zespołów, które stoczą walkę o szóste miejsce, dające prawo gry w play-off. I tak rzeczywiście jest. Dlatego chcemy wygrać, żeby zbudować przewagę kilku punktów nad grupą pościgową - mówi trener Dojlid, Marcin Jarkowski.

Gwiazda przyjedzie do stolicy Podlasia z zamiarem rehabilitacji za porażkę 1:3 z Polonią Bytom w meczu otwierającym rundę rewanżową Lotto Superligi. W tym spotkaniu zadebiutował nowy nabytek bydgoszczan, niespełna 20-letni Manav Thakkar. Pierwszy występ Hindusa w barwach Gwiazdy nie wypadł okazale, bowiem przegrał 1:3 po zaciętym boju z Robertem Florasem.

- Gwiazda jest zespołem nieobliczalnym. Głównie ze względu na to, że ma w kadrze wielu obcokrajowców i tak naprawdę trudno przewidzieć, w jakim składzie wystąpi - twierdzi Jarkowski. - Myślę, że w Białymstoku zagrają Wiaczesław Burow i właśnie Thakkar. Przy pozycji trzeciego zawodnika postawiłbym znak zapytania. Artur Grela nie jest w optymalnej formie i niewykluczone, że zastąpi go Patryk Jędrzejewski.

Początek meczu o godz. 17 w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca 26. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Fot. Robert Kruk