Wykonać krok w kierunku play-off

Rusza runda rewanżowa Lotto Superligi. Dojlidy Białystok pierwszy mecz w 2020 roku rozegrają w najbliższy piątek o godz. 18. W Rzeszowie zmierzą się z miejscowym Fibrain AZS Politechnika.

Białostoczanie po pierwszej części sezonu plasują się na szóstym miejscu w tabeli. Dojlidy w 11. kolejkach zgromadziły 16. punktów. Cztery oczka mniej mają na swoim koncie rzeszowianie, którzy zajmują dziewiątą lokatę. W pierwszym meczu Lotto Superligi akademicy pokonali zespół z Podlasia 3:2. Dwa punkty dla gospodarzy zdobył wówczas Wang Zeng Yi. Największym problemem okazała się nieobecność Yongyin Li. Młody Chińczyk zmagał się z problemami wizowymi i nie mógł dotrzeć na spotkanie otwierające rozgrywki.

- W trakcie sezonu Lio stał się liderem tego zespołu. Widać bardzo duży progres w jego grze w porównaniu do poprzedniego sezonu. Oczywiście wciąż nie jest kompletnym tenisistą, ma jeszcze sporo do poprawy. Trzeba jednak przyznać, że kilka punktów w całym dorobku mocno mu zawdzięczamy - mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

Na rewanż Dojlidy udadzą się już w optymalnym zestawieniu. Chęć rehabilitacji w białostockim zespole jest ogromna.

- Zapowiada się wyrównane spotkanie. Walczymy o awans do fazy play-off, a wygrana w stolicy Podkarpacia z pewnością nas przybliży do tego celu – twierdzi Anchim.

Spotkanie w Rzeszowie będzie dla tenisistów Dojlid bardzo dobrym przetarciem przed meczem z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz we własnej hali, który zaplanowano trzy dni później.

Transmisję meczu Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - Dojlidy Białystok przeprowadzi stacja SportKlub.

Fot. Robert Kruk